Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Závěr Twilight ságy – Rozbřesk bude zřejmě režírovat Bill Condon

breaking-dawn-reziseri-1Zatím jde o spekulace, ale tentokrát to vypadá nadějně. Režie posledních dvou snímků Twilight Ságy by se měl ujmout Bill Condon, který právě kvůli tomuto projektu odkládá práci na jiných filmech.

Bill Condon, Sofia Coppola a Gus Van Sant

Bill Condon, Sofia Coppola a Gus Van Sant

Ačkoli premiéra třetího pokračování Twilight ságy bude až v červenci, už dlouho se spekuluje také nad podobou poslední čtvrté části (totiž RozbřeskuBreaking Dawn). Dlouhodobě se řešilo, bude-li adaptace  této šestisetstránkové knihy rozdělena na dvě části nebo vznikne jen jeden snímek, ve kterém zanikne mnoho detailů. Teď už se ví, že filmy budou dva. Další otázkou tedy je, kdo bude dané snímky režírovat.

Kdo to natočí?

Produkční studio Summit Enrertainment, pod jehož záštitou všechny snímky vznikají, se ohání zvučnými jmény. Mezi posledními je například Sofia Coppola (Ztraceno v překladu) nebo Gus Van Sant (Milk).  Sofia Coppola se však nechala slyšet, že by do natáčení šla pouze v případě, že půjde o jeden snímek. Proč už není ve hře Gus Van Sant není jisté. V současnosti je prý nejžhavějším kandidátem na post režiséra Bill Condon, který stojí za projektem Dreamgirls z roku 2006.

Bella Swan a Edward Cullen

Bella Swan a Edward Cullen

Condon měl sice začít s natáčením snímku Salmon Fishing in the Yemen, ale k projektu se prý vrátí až po dokončení Twilight ságy. Na veřejnost postupně prosakuje víc a víc informací ohledně posledních dvou dílů. Zatím to vypadá, že svatba smrtelné Belly a upíra Edwarda, jejich líbánky a narození jejich dcery Renéesmé budou v prvním filmu, zatímco druhý bude zachycovat Bellinu proměru v upíra a následný vztah Jacoba s Renéesme. Oba dva snímky se budou natáčet paralelně v kanadském Vancouveru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Závěr Twilight ságy – Rozbřesk bude zřejmě režírovat Bill Condon