Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Zatočte s jarní únavou! Dejte si ovocný fresh!

Redakce

Redakce

7. 4. 2011

Jablečnému freshi nelze odolat!Jaro je tady a s ním i jarní únava, která dopadá skoro na každého z nás. Cítíte se nevyspalí, vstáváte do tmy a přes den myslíte jenom na to, jak si večer vlezete do postele? Je na čase, abyste toto jaro začali plní energie, nadšení z krásného počasí a hlavně s úsměvem! Perfektním receptem na dobrou náladu je fresh z čerstvého ovoce!

FOTO: Banány

Štáva z banánů je výborná Zdroj: sxc.hu

Ovocné bary se po Praze rozrostly jako mávnutím kouzelného proutku. Jsou skoro na každém rohu! Tyto podniky jsou především záležitostí mladých lidí. Starší spoluobčany ve frontě na fresh asi moc nepotkáte. Mladí Češi si ovocné šťávy oblíbili, protože si každý vybere tu svou kombinaci, přesně to, co lahodí jeho mlsnému jazýčku. Nyní se pojďme věnovat tomu, jak prospěšné vlastně tyhle freshe jsou a proč si je dát!

Proč právě ovocný fresh?

Všichni víme, že ovoce je nejdůležitějším zdrojem vitamínů. Pokud z něj ale chcete získat maximum, je lepší sáhnout po freshi, protože ovoce v pevném stavu vám nedá to, co v tekutém. Spolu s vitamíny posilujícími vaši imunitu, vitalitu a celkové zdraví obsahuje ovoce také spoustu těžko stravitelných pevných látek. Ovocné šťávy jsou jich však zbaveny, a tak dodávají lidskému organismu koncentrovanou a zároveň čistě přírodní energii, kterou oceníme především v náročném městském životě.

Jak se šťávy vyrábějí?

K tomu, aby vznikla lahodná ovocná šťáva, je nejdůležitější kvalitní ovoce. Dodavatelé do fresh juice barů jsou z celého světa a všichni musí splňovat přísné hygienické podmínky. Ovoce putuje přes celý svět až k nám, do naší malé České republiky. Během převozu je ovoce pečlivě uskladněno v ideálních podmínkách. Nakonec stojíte u pultu ovocného baru a obsluha dává do odšťavňovače pomeranč ze Španělska, banány z Ekvádoru a ananas z Thajska. Cesta k energetickému dni plnému dobré nálady je tak jednoduchá! Věřte tomu, že fresh vás opravdu nakopne!

Co si vybrat?

Každé ovoce má vitamíny, které naše tělo přirozeně potřebuje. Pro to, abychom byli zdraví a imunní, bychom měli každý den sníst až pět kusů ovoce. Znám spoustu lidí, kteří s tím mají problémy. Jestli jste jedním z nich, neváhejte a zajděte na fresh! Vaše denní dávka bude doplněna během pár minut. Co obsahují ovocné šťávy?

Pomerančová šťáva: Pomeranč je jedním z nejčastějších výběrů. Šťáva je velice zdravá, ostatně jako všechny ostatní. Pomerančový fresh podporuje vitalitu, duševní svěžest a štíhlost. Je ideální při chřipkovém období, protože podporuje imunitní systém. Dále odstraňuje nedostatek soustředění, zlepšuje vzhled vlasů a posiluje vazivové tkáně. Muži ocení, že podporuje potenci a libido.

Jablečná šťáva: Fresh z čerstvých jablek se nedá srovnávat s džusy ze supermarketů. V čerstvém podání obsahuje mnoho stopových prvků a vitamínů. Lidé se srdečními problémy ocení účinky jako snižování krevního tlaku, hladiny cholesterolu a krevních tuků. Je ideálním stimulantem srdce a krevního oběhu.

Jablečnému freshi nelze odolat!

Jablečnému freshi nelze odolat

Mrkvová šťáva: Jde o jednu z méně oblíbených variant, ale můžu vám říci, že je naprosto báječná! Mrkev je velice prospěšná pro pleť. Chrání pokožku proti spálení, zpomaluje proces stárnutí pleti a celkově omlazuje. Podporuje také růst vlasů a má blahodárné účinky na zrak a šeroslepost.

Hrušková šťáva: Především díky vysokému obsahu vlákniny podporuje proces trávení, čistí střeva a vylučuje z těla jedovaté látky. Je také bohatá na vitamín B, který je potřebný pro kůži.

Banánová šťáva: Tento fresh bude skvělou volbou hlavně pro věčné ponocníky, protože banánová šťáva pomáhá při poruchách spánku a uklidňuje nervy. Je také bohatým zdrojem vitamínů A, C a B. Konzumace banánů přispívá ke snížení hladiny cholesterolu a je prevencí proti vysokému tlaku.

Celerová šťáva: Pozor, jen pro silné žaludky! U této šťávy buďte více než ostražití, nechutná zrovna nejlépe. I přes tak výraznou chuť je ale velice zdravá. Podporuje správnou funkci žaludku a významně se podílí na regeneraci krve. Dále působí detoxikačně, můžete ho tedy zapojit do jarní detoxikační kúry organismu. Je také léčitelem celé řady civilizačních chorob, jako jsou deprese, alergie či nadváha.

Namixujte si to své!

V každém fresh juice baru si samozřejmě můžete nakombinovat svůj fresh podle toho, jaké ovoce vám chutná. Já osobně v současné době ulítávám na freshi pomeranč/mrkev, chodím na něj skoro každý den. Výborná a osvěžující kombinace je například Passion fruit marakuja/mango/banán. Díky husté konzistenci vám fresh bude připadat spíše jako lahodné smoothie.

Často se do ovocných šťáv přidávají různé přísady. Můžete si vybrat například z aloe vera, muškátového oříšku (má afrodiziakální účinky!), skořice (taktéž), med, který krásně zjemní chuť mixovaného ovoce, nebo třeba slunečnicová semínka. Udělejte něco pro své zdraví a také pro vaši dobrou náladu a zajděte si na fresh!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zatočte s jarní únavou! Dejte si ovocný fresh!