Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Zatím spolu, zatím živi na DVD: Rozbalit, spapat a zahodit

Redakce

Redakce

5. 2. 2011

Tom Cruise a Cameron Diaz spolu na plátně v jedné z nejšílenějších akční komedií za poslední dobu. Ideální spojení pro většinu teenagerů, letních kin a pro všechny, co netuší, co s volným časem.

OBR Zatím spolu zatím živi

Film

V 90. letech tento žánr frčel, a tak si tvůrci řekli, proč na tom nevydělat i v současné době. Napadlo je, že by z toho mohli udělat super parodii, přidat do hlavních rolí nějaké sexy filmové hvězdy a okořenit to pár počítačovými triky. Skoro sázka na jistotu, říkáte si, ale nikdy nevíte.

Překvapivě to ovšem skutečně zafungovalo, letní nasazení snímku se ukázalo jako skvělé načasování a učinilo z filmu letní popcornovou lahůdku. Film s rozpočtem 170 milionů dolarů brzy získal peníze zpátky, a ještě bohatě vydělal. Cruise a Diaz naopak (především sami sobě) potvrdili, že jim to stále v upnutém tričku sluší a že na tyto akční komedie ještě stále mají.  Otázkou je, jestli by snímek uspěl, pokud by byl nasazen do kin například v zimě.

Tento film je vystavěn na kontraktu zvučných hollywoodských herců a samotná zápletka stojí někde v pozadí. Na jedné straně nahlouple se tvářící a stále se chichotající Diaz a na straně druhé smyslný Tom Cruise, který jako bývalý špion-nadmuž v sobě spoluje snad všechny hrdiny, co znáte. K tomu přidejte podprůměrný scénář a máte výsledek. Dlužno dodat, že Cruise byl pravděpodobně tou nejvhodnější volbou, na výběr byli původně ještě Chris Tucker, Gerard Butler či Adam Sandler.

Podrobnější recenzi si můžete přečíst zde.

Co však snímku upřít nelze, je výborné tempo a dynamický děj, kdy ani nestačíte sledovat Cruisovi pohotové hlášky. Co však lze těžko pochopit, jaký vztah k sobě mají tito dva hlavní hrdinové. Miluje jí, chce ji sbalit nebo ho miluje ona? Nevíte. Jejich vztah se nijak nerozvíjí. A dost možná si toto neuvědomovali ani samotní tvůrci scénáře, protože věděli, že toto nebude stěžejní. Podstatné je, aby se diváci bavili a platili.

Tento film určitě nepohorší, ale zároveň ani nezasáhne. Je takový uměřený, jak v erotice, tak v násilí, jenom té akce a product placementu je opravdu dost. Tento snímek je vhodnou volbou v případě, když nevíte, co večer pustit partnerovi/partnerce nebo kamarádům. O zábavu bude postaráno, každý si ve filmu najde něco hezkého.

DVD

Film Zatím spolu, zatím živi vychází na DVD v dvoudiskové edici. Prvním DVD je dokument (pouze v původním anglickém znění) od společnosti 20th Century Fox, připomínající 75 let filmu této společnosti. Součástí jsou dokumenty o hlavních mužských a ženských hereckých hvězdách filmu či nejlepších režisérech společnosti 20th Century Fox.

Druhý disk obsahuje film Zatím spolu, zatím živi ve dvou verzích, buď kratší kinoverzi či delší prodloužené verzi. Zvuk je k dispozici 5.1 česky i 5.1 anglicky. Titulky pochopitelně české. Bontonfilm uvádí, že toto druhé DVD má obsahovat několik velmi zajímavých bonusů, tyto bonusy jsem bohužel nikde nenašla, a tak nemohu napsat bližší informace. Mezi bonusy má patřit Divočejší noci a bláznivější dny, Someday: Video Black Eyed Peas s Tomem Cruisem a Virální video: Fotbal a Virální video: Kopanec.

Zatím spolu, zatím živi (Knight and Day)

Akční/Komedie/Dobrodružný
USA, 2010, 109 minut

Režie: James Mangold

Hrají: Tom Cruize, Cameron Diaz, Jordi Mollá, Marc Blucas, Viola Davis

Zvuk: 5.1 česky, 5.1 anglicky

Titulky: české, anglické

Bonusy: Someday: Video Black Eyed Peas s Tomem Cruisem, Virální video: Fotbal, Virální video: Kopanec, Divočejší noci a bláznivější dny – bohužel na disku nanelezeny

Hodnocení filmu: 3***

Hodnocení DVD: 2**

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zatím spolu, zatím živi na DVD: Rozbalit, spapat a zahodit