Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Zastav a nepřežiješ 2 na DVD: Také srdce na baterky touží po vendetě

Jiří Hannich

Jiří Hannich

11. 4. 2010

Zastav-a-neprezijes-2Tři sta hodin filmového materiálu za pouhých třicet dní. V tak vysokém tempu snímek Zastav a nepřežiješ 2 vznikal. A tak vysoké tempo neopouští ani při vyprávění příběhu o jedné velké pomstě. Pusťte si tuhle ultimátní akci na DVD.

Zdroj: allmoviephoto.com

Zastav a nepřežiješ 2 Zdroj: allmoviephoto.com

Film

Mark Neveldine a Brian Taylor jsou jako utržení ze řetězu. Sotva dorazil do videopůjčoven jejich Gamer, už se vytasili s dalším snímkem, kterým není nic jiného než pokračování divácky úspěšné jízdy Zastav a nepřežiješ, tentokrát s podtitulem Vysoké napětí. Takové doplnění je určitě na místě. Zatímco v jedničce Chevu Cheliosovi (Jason Statham) koloval v těle jed, nyní přišel o srdce, za nějž dostal pouze bateriovou náhradu, která se musí pravidelně dobíjet. Chev je tak nucen zajistit si dostatečnou dávku energie, aby zůstal naživu a pomstil se těm, kteří mu tuhle zrůdnost provedli.

Příběh je sice hodně přitažený za vlasy, ale jeho nedokonalosti hravě přebíjí zběsilá akce v podobě přestřelek, honiček a drsných hlášek. Ano, zase to vypadá jako jedna velká videohra: hlavní hrdina musí projít spoustou zatěžkávacích zkoušek, množstvím situací, při nichž nejednomu člověku tuhne krev v žilách a cestou k velkému finále, za zvuků ostrých kytarových riffů, při dynamickém snímání amatérskou kamerou, jejíž efekt je navíc zhuštěn klipovitým střihem, samozřejmě postřílí armádu po zuby ozbrojených a pořádně naštvaných gangsterů.

Zdroj: allmoviephoto.com

Zastav a nepřežiješ 2 Zdroj: allmoviephoto.com

DVD
K umocnění zážitku poslouží prostorový zvuk, ať už v původním anglickém znění nebo s českým dabingem. Vše si pochopitelně můžete nastavit prostřednictvím interaktivního menu.

Žánr: Akční/Thriller/Komedie

Stopáž: 96 minut

Režie: Mark Neveldine, Brian Taylor

Hrají: Jason Statham, Amy Smart, Dwight Yoakam, Efren Ramirez aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zastav a nepřežiješ 2 na DVD: Také srdce na baterky touží po vendetě