Menu
TOPZINE.cz
Design interiéru

Zařizujete koupelnu? Nepodceňte výběr funkčních a stylových vodovodní baterií

Při plánování koupelny i kuchyně myslíme na to, abychom všechny vizuální prvky sladili a udělali domov domovem. Ty základní věci však je také třeba vybírat rozumem – například přívod vody a baterii. Pořiďte si kvalitní vybavení, které vydrží dlouho a snadno se ovládá! Naštěstí se nemusíte rozhodovat mezi kvalitou a vzhledem. Na trhu jsou stovky možností pro každého. Jak si ale vybrat a kde vám s tím nejlépe pomohou?

Jaké jsou důležité vlastnosti kvalitní vodovodní baterie?

Umyvadlo, vana, ale i kuchyňský dřez by byly k ničemu bez fungující vodovodní baterie. Zařízení napojené na vodovod, které po zatlačení či otočení páčky instantně spustí vodu, bereme jako samozřejmost. Udržet na uzdě tlak vody však je něco, co vyžaduje precizní technologii výroby. V dnešní době to naštěstí není problém. Jen se v tom vyznat!

Při výběru baterií zvažujte následující vlastnosti:

Odolnost. Dobře vyrobený produkt do domácnosti je takový, který bude bez problémů fungovat celá desetiletí. Kvalitní výrobci by měli sebevědomě nabízet dost dlouhou záruku. Baterii je přirozeně také třeba správně nainstalovat.

Úspornost. Průtok vody by se měl dát korigovat tak, abyste využili dostatečný objem vody, ale neplýtvali. Baterie by sama o sobě neměla propouštět příliš moc vody. Ušetřená voda znamená ušetřené peníze.

Ovládání. Otáčecí kohoutky jsou klasika, která ve své době fungovala, ale už jsme přece dál! Vyberte si zařízení, které můžete rychle a hladce ovládat páčkou nebo bezkontaktně senzorem. Pokud máte v baterii teplou i studenou vodu, chce to ovládání, se kterým není těžké nastavit si tu správnou teplotu. V tomto případě připadá v úvahu i baterie s termostatem.

Velikost. Baterie musí dobře sedět, abyste se nemuseli vracet pro novou. Proto si pohlídejte, jakou rozteč mají vaše trubky a jaké jsou parametry vámi vybraného produktu.

Praktický tvar. Důležité je i to, jakým směrem a z jaké výšky voda teče. Typ a umístění baterie ve sprše a baterie nad vanou částečně rozhodují o vašem pohodlí.

Estetika. Futuristický blyštivý nerez, či něco matného? Oblejší tvary, nebo hrany? Vyberte si z různých provedení takové, aby mohl interiér být v souladu.

Baterie i jiné důležité prvky do domácnosti, které budou splňovat všechny tyto podmínky, najdete na Absulo.cz. Z těch tisíců produktů není možné si nevybrat! V orientaci vám pomůže nejen přehledné rozložení eshopu, ale také blog s užitečnými tipy a poradenství zkušeného profesionálního týmu.

Vana, nebo sprchový kout? Různé možnosti pro vaši koupelnu

K umyvadlům se hodí stojící baterie. Tento typ instalace využijete klidně také u bidetu. Také je to jednoznačně ten pravý typ baterie nad dřez. Umývání rukou je tedy vcelku intuitivní. Nemusíte se však držet tradičního vzoru. Nad umyvadlem se v moderní designové koupelně může krásně vyjímat zabudovaná podomítková baterie s vývodem přímo ze zdi.

Možná bude těžší odpovědět si na odvěkou otázku hygieny celého těla: zda do své nové koupelny pořídit vanu, anebo sprchový kout.

Jestliže jste praktický člověk, možná se rozhodnete pro sprchový kout. Pak mějte na paměti, že postávání pod sprchou může nakonec spotřebovat více vody než napuštěná vana a že úsporná baterie je rozhodně na místě. Nemusíte však kvůli rychlé a efektivní hygieně zanedbat estetický dojem koupelny! Nainstalujte si dle preferencí klasickou chromovanou nástěnnou baterii nebo zainvestujte do téměř neviditelného podomítkového zařízení.

Někteří naopak preferují koupelnu, kterou mohou využívat k relaxaci. Jak vám zní horká vana provoněná koupelovou bombou a k tomu nějaký dobrý koktejl přímo na dosah ruky? K napouštění vody je zapotřebí dobré vanové baterie. Ideální je, aby byla multifunkční a umožnila vám se nad vanou i osprchovat. Baterie může být opět řešená jako nástěnná nebo jako podomítková. Druhá z možností nejen zabírá méně prostoru vizuálně, ale navíc poskytuje více místa k opření nohou či zad. Dnes je však čím dál běžnější pouštět vodu uprostřed – nad jednou z delších stran vany. A je-li libo pořídit stylovou baterii, u které ční přívod vody přímo z okraje vany, i to se dá zařídit.

Chcete-li domácnost, která nejen po technické stránce dobře funguje, ale také má své kouzlo, na Absulo.cz si jistě vyberete. Zvažte svůj výběr dobře a neváhejte při nákupu využít rad týmu profesionálů – taková koupelna, to je investice na celý život!

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Zařizujete koupelnu? Nepodceňte výběr funkčních a stylových vodovodní baterií