Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zařící hvězda Florence and the Machine

Redakce

Redakce

2. 11. 2010

FOTO: Florence WelchAngličanka Florence Welch si se svou doprovodnou partou známou jako Florence and the Machine odnesla z letošního předávání Video Music Awards jednu cenu. Florence nepřeslechnete, její hudební projev je jedinečný. A že je i na co se dívat ukazují následující videoklipy.

FOTO: Florence Welch

Florence Welch, Zdroj: archiv

Lehce excentrické seskupení vedle Muse či Metric nedávno přispělo i do soundtracku ságy Stmívání. Song Heavy In Your Arms si vysloužil velmi vkusný videoklip. Postaralo se o něj duo Tom Beard a Tabitha Denholmová, tedy tým dvorních vizualizérů tohoto seskupení. Videoklip je velmi výpravný a stylový, zajímavý je rozostřený obraz a černobílé provedení. Zkrátka více než zdařilý videoklip.

V prosinci 2008 vznikl klip Dog Days Are Over, který je velmi rozpustilý. Na začátku klipu leží Florence v lese, žena v bílých šatech jí zaváže oči a vede ji lesem, kolem ní se objevují lidé oblečení jako klauni. Florence před nimi utíká, ale nakonec padá a lidé ji obléknou také jako klauna.

Píseň se dočkala v dubnu 2010 nového klipu, možná i díky velkému zájmu o Florence, ale sama zpěvačka říká, že první video bylo natočeno jejím otcem jednou kamerou v lese a že by si píseň zasloužila lepší klip.  Nové video režíroval Georgie Greville a Geremy Jasper. Florence si v něm vyzkoušela nánosy různě barevného make – upu a řadu náročných kostýmů.

You’ve Got the Love je pátým singlem z alba Lungs a je považována za píseň, která odstartovala kariéru Florence and The Machine. You’ve Got the Love je cover verzí gospelového podaní Candi Staton a kapely The Source. Přestože singl byl vydán na počátku listopadu 2009, videoklipu se dočkal až o devět měsíců později.

Drumming Song je čtvrtý singl z roku 2009, který byl nominován jako nejlepší hudební video (spolu s Lady Gaga a Mikou) na Q Awards v říjnu 2009. Je směsí instrumentální spolupráce bubnů, klavíru, houslí, varhan a samozřejmě harfy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zařící hvězda Florence and the Machine