Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Září probudilo pražské literární akce

Simona Köhlerová

Simona Köhlerová

13. 9. 2011

FOTO: Památník TerezínNa začátku podzimu se opět v plné síle hlásí pořady scénických čtení LiStOVáNí. Těšit se ale můžete také na besedu a autogramiádu Anniky Tetzner či komponovaný večer Andreje Kroba.

FOTO: Památník Terezín

Památník Terezín, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Oblíbené pořady scénického čtení LiStOVáNí už jsou v plném proudu. Na 16. září připravili Věra Hollá a Pavel Oubram hned dvě představení v Divadle Minor (Vodičkova 6, Praha 1). Od 18 hodin se přijďte s dětmi podívat na zinscenování knihy Myši patří do nebe a hned poté mohou dospělí zůstat na ztvárnění příběhu z knihy Zvíře. Příběh o klukovi, který promluvil, které začíná v 19:30 hodin.

Pamětnice Terezínského ghetta vydává vzpomínkovou knihu

Setkání se světoznámou izraelskou spisovatelkou Annikou Tetzner si nenechte ujít 14. září (Vzdělávací a kulturní centrum Židovského muzea v Praze, Maiselova 15 od 18 hodin a v Literární kavárně Academia, Václavské nám. 34 od 17 hodin). Besedy se budou konat u příležitosti vydání její nové knihy Červená stuha aneb Terezínské ghetto očima dítěte, která vychází z autorčiných vlastních vzpomínek.

Knihovna Václava Havla vás zve na komponovaný večer Paměti kulisáka s Andrejem Krobem, který se koná 15. září od 19 hodin. Vystoupení Andreje Kroba, kterého jste mohli poznat jako scénáristu, režiséra či principála Divadla na tahu, uvidíte v prostorách Galerie Montmartre (Řetězová 7, Praha 1). Úvodní slovo pronese Jáchym Topol.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Září probudilo pražské literární akce