Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zapomenuté rarity: In Utero od Nirvany oslaví narozeniny výroční reedicí

Jedna z největších rockových legend a průkopníků stylu grunge, Nirvana, připravila pro své fanoušky jubilejní reedici desky In Utero. Její součástí bude i Super Deluxe Edice s dosud nezveřejněnými skladbami.

I když tragická smrt frontmana Kurta Kobaina v roce 1994 znamenala konec kapely, těžko dnes najdeme někoho, kdo by jejich songy neznal. Zástupy fanoušků (ale i hudebníků) po celém světě se nechaly inspirovat novou vlnou grunge.

Během své krátké existence kapela prodala miliony nosičů, přičemž největší úspěch zaznamenala právě deska In Utero, ze které pocházejí takové singly, jako je například All Apologies, Rape Me nebo Heart-Shaped Box. A právě tahle nahrávka v září oslaví 20 let od svého vydání, což je rozhodně důvod k oslavě.

Speciální verze alba ponese název In Utero: 20th Anniversary Edition a kromě klasické jednodiskové remasterované verze alba, které samozřejmě vyjde i v elektronické podobě, se fanoušci můžou těšit na speciální Super Deluxe Edition. Ta vedle tří CD a jednoho DVD bude obsahovat raritní demo nahrávky, b-strany kdysi vydaných singlů, kompilační songy a doposud nezveřejněné živé nahrávky.

Fanoušci kapely si tak budou moci na In Utero zavzpomínat od 20. září, kdy se chystaná reedice objeví na pultech vydavatelství.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zapomenuté rarity: In Utero od Nirvany oslaví narozeniny výroční reedicí