Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Zapomeňte na nudné výlohy! Originalita je IN

Redakce

Redakce

25. 7. 2011

FOTO: Móda trochu jinakKdyž cizinci přijedou do České republiky, uvidí tu spoustu žen, které jsou krásně oblečené, někdy až dokonale sladěné od hlavy k patě. Ale jakoby jim chyběla originalita. Když srovnáte český styl oblékání se zahraničním, objevíte mnoho rozdílů. Proč?

FOTO: Originální móda Czech Original Fashion

Buďte originální, Zdroj: czechoriginalfashion.cz

Jsou lidé, kteří bývají rádi středem pozornosti, například známá zpěvačka Lady Gaga, a pak jsou lidé, kteří se ze všech sil snaží zapadnout mezi ostatní. Většina českých žen patří spíše do té druhé skupiny. Raději budou šedými myškami, nežli barevným chameleonem, kterého si každý všimne. Důvod je jednoduchý, pomluvy a tzv. módní policie.

Strach z módní policie

Vidíte to téměř všude, v časopisech, v televizi, dokonce i v běžném životě, kdy vás kamarádky soudí podle výběru vašeho dnešního outfitu. Chcete si v klidu žít svůj život podle svého, být oblečené v čem chcete a netoužíte po tom, aby vás ostatní soudili podle oblečení či vašeho stylu. Po náročném dni, kdy toho máte až nad hlavu a jste ráda, že jste vše ve zdraví přežila, opravdu nepotřebujete od někoho slyšet kritiku na váš styl a narážky typu: „Proboha! Co to má dneska na sobě?!“

Následující den proto raději zvolíte oblečení, které nosí všichni a nikdo vás za něj nebude kritizovat, protože na sobě mají něco podobného. Pak už to ale nejste vy. Být trendy neznamená obléknout se od hlavy k patě podle figurín v obchodech, abyste se zalíbily ostatním a vyhnuly se srdcervoucí módní policii. Být trendy znamená zůstat sama sebou a originální, nebát se odlišovat od ostatních a inspirovat čímkoliv kolem vás.

FOTO: Originální móda

Co zvolit pro jednou něco ujetého? Zdroj: bowsandbandits.com, sukně: modcloth.com

Máte pocit, že velkou roli hrají peníze? Nesmysl! Určitě si každá z vás někdy prohlížela časopis, ve kterém byla nějaká celebrita oblečená do překrásných šatů, které byste chtěla mít. Zároveň ale nemáte dostatek finančních prostředků jako ona, tudíž si takové šaty pořídit nemůžete a raději zůstanete v tom, co vidíte ve výloze oblíbeného obchodu New Yorker, Gate nebo Orsay. Děláte chybu, protože podobné šaty, co měla daná celebrita na sobě, si můžete pořídit taky a navíc o hodně levněji!

Chic s věcmi ze second handu

Kouzlo, které vám zařídí originální, a přesto vkusné oblečení za pár korun, se nazývá second hand. I když to v překladu znamená z druhé ruky, neznamená to pokaždé, že je oblečení použité. V dnešní době existuje mnoho second handů, které dováží nové, nepoužité oblečení ze zahraničí, nejčastěji z Anglie či Spojených států. Oblečení v těchto obchodech je většinou bez DPH a v přepočtu na naše peníze vyjde levněji. Ručím vám za to, že v každém second handu, ať už v obchodě, či online, objevíte nějaký kousek, který vám padne do oka. Stačí jen hledat.

FOTO: Originální móda

Oblečte se podle sebe, Zdroj: urbanog.com

Mnohdy naleznete kousky, o kterých jste již dlouho snily. Největší výhodou je, že si koupíte to, co se líbí vám. Nejste ovlivněné ani cenou, ani lidmi, kteří vás soudí. Můžete si sestavit váš outfit bez ohledu na to, co je ve výlohách. Nebojte se zapojit fantazii a experimentujte. Uvědomte si, kým jste. To je ze všeho nejdůležitější. Každá z nás má svůj styl, svůj život a také jsme každá jiná. Proč se tedy stále stejně oblékáme? Jednou z věcí, které České republice chybí nejvíce, je tolerance. Až se lidé u nás naučí tolerovat styly ostatních, bude se nám dýchat zase o něco lehčeji.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zapomeňte na nudné výlohy! Originalita je IN