Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Zapomeňte na kalhoty, jsou tu legíny

Redakce

Redakce

27. 10. 2010

FOTO: Oblečení New YorkerSvět se dělí na dva tábory. Jedni je nenávidí a druzí milují. A jen některé ženy si je mohou dovolit. O čem je řeč? Minisukně, výstřihy? Ne, legíny jsou oním kontroverzním tématem!

FOTO: Oblečení New Yorker

Podzimní kolekce 2010, Zdroj: New Yorker

Zní to přehnaně? Ne. V tomto radikálním názoru mě utvrdil nedávno vyslechnutý rozhovor tří mužů. Jeden patřil k zarytým odpůrcům legín, druhý se z žen, které je nosí, mohl zbláznit a třetí byl takzvaný přeběhlík – nejdřív je miloval a potom nenáviděl, nebo naopak, sám přesně nevěděl, co si myslí.

FOTO: Různé legíny

Různé legíny, Zdroj: New Yorker

Ženy jsou na tom stejně, jen s drobným rozdílem. Dělí se ještě na ty, které si je mohou dovolit, a ty, které by si to jen přály. Ty první toho buď hojně využívají, anebo, i když mají nohy jako ze žurnálu, na legíny zanevřely. Ty druhé, částečně proto, že jim to jejich tělesné proporce či přesvědčení nedovoluje, závidí a při nákupech se drží zkrátka.

FOTO: Různé legíny

Různé legíny, Zdroj: Ann-Christine.net

Kde se vzaly, tu se vzaly – jsou tu!

Snad první varianta nošení legín se objevila už ve středověku. Obecně vzato, dnešní muži už by na ples v legínách pravděpodobně nevyrazili. Díky bohu za to! Na velký legínový boom by mohly zavzpomínat i naše maminky. Léta diskoték – osmdesátky – taky pamatují svoje. Legíny v neonových barvách z NDR, kozačky, kožené bundy a trvalé zaručeně fungovaly na naše tatínky.

A naposled se legíny vrací v posledních letech. A je na vás, do které kategorie milovníků či protivníků legín se zařadíte. Pokud je nosíte, a nebo byste je alespoň nosit chtěly, nechte se inspirovat aktuálními trendy.

FOTO: Legíny a jak je nosit

Legíny a jak je nosit, Zdroj: Orsay.com

Jak je nosit?

Legíny můžeme nosit dvěma způsoby. Stejně jako naše babičky v 60. letech pod šaty, sukně i šortky, anebo odvážně místo kalhot. Takže pokud jste na své nohy a pozadí opravdu hrdá a nebojíte se je předvést, tak neváhejte.

Co se první varianty týče, ideální je zvolit právě retro styl. Sukně a šaty s přírodními vzory do pasu a s výraznými pásky. A pokud se vám zalíbil, dle mého názoru módní hřích spojení kraťásků a legín, dejte pozor na laciný vzhled, podpatky a výstřih už se opravdu nehodí.

FOTO: Legíny a jak je nosit

Legíny a jak je nosit, Zdroj: Orsay.com

V druhém případě zapomeneme na kalhoty a natáhneme se do legínek. Volit můžeme z nepřeberných vzorů – od květinových přes zvířecí vzory až po klasické tmavé. V obchodech najdeme i vzpomínku na zmiňovaná osmdesátá v podobě neonových barviček.

Musíme počítat s tím, že kalhoto-legíny nás v zimě moc nezahřejí. Proto neváhejte nad koupí teplých kozaček a kabátů. K legínám se aktuálně nosí vlněné svetry v délce do půli stehen nebo až ke kolenům, v pase přepásané nepřehlédnutelným páskem.

FOTO: Legíny a jak je nosit

Legíny a jak je nosit, Zdroj: Ann Christine

Pod svetřík se hodí delší tunika a nebo šatovka. Pokud zvolíte jednobarevné legíny, dovolit si můžete i výraznější vzory vršku a naopak. V tomto případě platí, že méně je někdy více – nechcete asi vypadat jako leopard zkřížený s tulipánem.

A na párty? Kožené, lesklé, latexové. I takové se legíny najdete v obchodech (i v těch s módou). S vysokými podpatky a střídmým topem na párty jako dělané. A opět platí pravidlo mála – lesklé legíny jsou výrazné samy o sobě, nepotřebují k sobě ještě lesklé boty, tílko a rtěnku.

FOTO: Různé legíny

Různé legíny, Zdroj: New Yorker

Pokud je nosíte, a nebo o tom alespoň sníte, vyrazte do obchodu a udělejte si radost. Pokud je nevynesete zrovna do víru velkoměsta, můžu vás ujistit, že takové legíny se neztratí ani na sjezdovce pod oteplováky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zapomeňte na kalhoty, jsou tu legíny