×
TOPZINE.cz

Zapomeňte na kalhoty, jsou tu legíny

FOTO: Oblečení New YorkerSvět se dělí na dva tábory. Jedni je nenávidí a druzí milují. A jen některé ženy si je mohou dovolit. O čem je řeč? Minisukně, výstřihy? Ne, legíny jsou oním kontroverzním tématem!

FOTO: Oblečení New Yorker
Podzimní kolekce 2010, Zdroj: New Yorker

Zní to přehnaně? Ne. V tomto radikálním názoru mě utvrdil nedávno vyslechnutý rozhovor tří mužů. Jeden patřil k zarytým odpůrcům legín, druhý se z žen, které je nosí, mohl zbláznit a třetí byl takzvaný přeběhlík – nejdřív je miloval a potom nenáviděl, nebo naopak, sám přesně nevěděl, co si myslí.

FOTO: Různé legíny
Různé legíny, Zdroj: New Yorker

Ženy jsou na tom stejně, jen s drobným rozdílem. Dělí se ještě na ty, které si je mohou dovolit, a ty, které by si to jen přály. Ty první toho buď hojně využívají, anebo, i když mají nohy jako ze žurnálu, na legíny zanevřely. Ty druhé, částečně proto, že jim to jejich tělesné proporce či přesvědčení nedovoluje, závidí a při nákupech se drží zkrátka.

FOTO: Různé legíny
Různé legíny, Zdroj: Ann-Christine.net

Kde se vzaly, tu se vzaly – jsou tu!

Snad první varianta nošení legín se objevila už ve středověku. Obecně vzato, dnešní muži už by na ples v legínách pravděpodobně nevyrazili. Díky bohu za to! Na velký legínový boom by mohly zavzpomínat i naše maminky. Léta diskoték – osmdesátky – taky pamatují svoje. Legíny v neonových barvách z NDR, kozačky, kožené bundy a trvalé zaručeně fungovaly na naše tatínky.

A naposled se legíny vrací v posledních letech. A je na vás, do které kategorie milovníků či protivníků legín se zařadíte. Pokud je nosíte, a nebo byste je alespoň nosit chtěly, nechte se inspirovat aktuálními trendy.

FOTO: Legíny a jak je nosit
Legíny a jak je nosit, Zdroj: Orsay.com

Jak je nosit?

Legíny můžeme nosit dvěma způsoby. Stejně jako naše babičky v 60. letech pod šaty, sukně i šortky, anebo odvážně místo kalhot. Takže pokud jste na své nohy a pozadí opravdu hrdá a nebojíte se je předvést, tak neváhejte.

Co se první varianty týče, ideální je zvolit právě retro styl. Sukně a šaty s přírodními vzory do pasu a s výraznými pásky. A pokud se vám zalíbil, dle mého názoru módní hřích spojení kraťásků a legín, dejte pozor na laciný vzhled, podpatky a výstřih už se opravdu nehodí.

FOTO: Legíny a jak je nosit
Legíny a jak je nosit, Zdroj: Orsay.com

V druhém případě zapomeneme na kalhoty a natáhneme se do legínek. Volit můžeme z nepřeberných vzorů – od květinových přes zvířecí vzory až po klasické tmavé. V obchodech najdeme i vzpomínku na zmiňovaná osmdesátá v podobě neonových barviček.

Musíme počítat s tím, že kalhoto-legíny nás v zimě moc nezahřejí. Proto neváhejte nad koupí teplých kozaček a kabátů. K legínám se aktuálně nosí vlněné svetry v délce do půli stehen nebo až ke kolenům, v pase přepásané nepřehlédnutelným páskem.

FOTO: Legíny a jak je nosit
Legíny a jak je nosit, Zdroj: Ann Christine

Pod svetřík se hodí delší tunika a nebo šatovka. Pokud zvolíte jednobarevné legíny, dovolit si můžete i výraznější vzory vršku a naopak. V tomto případě platí, že méně je někdy více – nechcete asi vypadat jako leopard zkřížený s tulipánem.

A na párty? Kožené, lesklé, latexové. I takové se legíny najdete v obchodech (i v těch s módou). S vysokými podpatky a střídmým topem na párty jako dělané. A opět platí pravidlo mála – lesklé legíny jsou výrazné samy o sobě, nepotřebují k sobě ještě lesklé boty, tílko a rtěnku.

FOTO: Různé legíny
Různé legíny, Zdroj: New Yorker

Pokud je nosíte, a nebo o tom alespoň sníte, vyrazte do obchodu a udělejte si radost. Pokud je nevynesete zrovna do víru velkoměsta, můžu vás ujistit, že takové legíny se neztratí ani na sjezdovce pod oteplováky.1 Komentář Zapomeňte na kalhoty, jsou tu legíny

  1. já je nosím už řadu let, kupuji je na leginy.cz a jsem mimořádně spokojená..

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..