Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Zaostříme na sexuální úchylky a přineseme exkluzivní rozhovory

Radek Lang

Radek Lang

1. 10. 2011

Říjen je tady a Topzine.cz si pro vás připravil řadu poutavých témat. Podívejte se, na co všechno se můžete těšit!

Bude třetí díl Paranormal Activity lepší než druhý?, Zdroj: distributor filmu

Film a TV přinese exkluzivní rozhovory

V říjnu dorazí do českých kin několik pokračování (Johnny English se vrací, Paranormal Activity 3), zároveň však zajímavé české filmy, které nebudou konečně o milých českých lidičkách. Miroslav Krobot bude stavět Dům, Igora Chmelu zase uvidíme v Rodina je základ státu. Milovníci absurdního humoru ocení Nic proti ničemu a také recenze, které rubrika Film na novinky napíše. K tomu si přidejte rozhovory s tvůrci, včetně režiséra Roberta Sedláčka, nebo s herečkou Jessie Cave, která omámila Rona Weasleyho v Harrym Potterovi!

Hudba rozjede několik speciálů

V říjnu pro vás hudba přichystala několik nových speciálů, které budou pravidelně vycházet. Už koncem září jsme začali s hitparádami, kde vám týdně zmapujeme několik světových i evropských hitparád a přidáme též jednu zemi, která je pro našince exotická. Také začínáme speciál Zpátky do minulosti. Každý měsíc vás budeme informovat o tom, co se stalo před 20 lety v tentýž měsíc. Samozřejmě nás čeká také spousta koncertů, kde nebudeme chybět Mr. Big, Edguy, Hurts nebo Within Temptation, ale také muzikál Popelka na ledě vás v říjnu na Topzine.cz nemine.

Literatura nabídne mnoho knižních recenzí

Příroda v říjnu usíná, ale v české literatuře bude opravdu živo! Dozvíme se, kdo získá Státní cenu za literaturu a překlad, udělena bude Cena Franze Kafky, a to Johnu Banvillovi. V půlce října pak čekejte enormní množství recenzí a knižních novinek – čeští nakladatelé totiž obnovili tradici knižních čtvrtků, a tak 13. října zaplaví pulty knihkupectví množství nové krásné literatury. Potkat se s námi můžete 21. a 22. října na Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě, kde vyhlásíme vítěze Fantastické povídky.

Zdraví a sex probádá sexuální úchylky

V měsíci říjen se zaměříme na kondici těla. Čeká nás seriál o běhání a správném dýchání při pohybu. Povíme si něco o hubnutí a probereme několik nemocí a jejich léčbu. Sex ovšem nenecháme v pozadí, proto si v podzimním měsíci můžete přečíst něco o kondomech a jiných antikoncepčních prostředcích. Podrobně probereme i sexuální úchylky.

Probádáme kondomy a další antikoncepci, Zdroj: sxc.hu

Umění představí netradiční výstavu

Jedním z největších vrcholů na poli světového umění bylo bezpochyby letošní biennale v Benátkách. Připravujeme pro vás reportáže z výstav cizích států i z expozice našeho pavilonu. V říjnu ale nezůstaneme jenom v zahraničí. I u nás se děje mnoho zajímavého – novou výstavu o práci artarchivu, který shromažďuje informace o výstavách a umělcích všech období, můžete vidět v holešovickém DOXu. Národní Muzeum zase připravuje hodně netradiční výstavu vynálezů, jako jsou například aerosáně.

Móda a styl předvede podzimní a zimní kabáty

V říjnu budete mít možnost vydat se s námi na pařížský týden módy. Alespoň prostřednictvím článku, který detailně zmapuje všechny důležité momenty této proslulé akce. Přineseme ale i užitečné informace pro obyčejné smrtelníky. Zaostříme totiž na kabáty letošního podzimu i zimy a pro chvíle oddechu přineseme i stylovou víkendovou módu.

Cestování vás naučí odolat útoku žraloka

Pokud jste milovníky barevného podzimu a rádi se procházíte v šustícím listí, využijte ještě (pokud to počasí dovolí či dokud hrady a zámky na celou zimu nezavřou své brány) tipů na výlety po krásách naší vlasti.

Redaktoři rubriky Cestování se podělí s čtenáři o své zážitky z prázdninových cest. Dozvíte se například, ve kterých evropských městech se vám bude nejlépe dýchat, co zpívají turistům v chorvatském Zadaru a podíváme se do anglického univerzitního města Cambridge. Poradíme vám, kde se určitě není radno ubytovat a také kam se vydat za nejlepší kávou.

S knihou Vzhůru, jejímž autorem je anglický dobrodruh a horolezec Bear Grylls, vystoupáme na nejvyšší horu světa Mount Everest. Dozvíte se, co dělat, aby člověk přežil útok žraloka, při nehodě na moři, v divočině či v jiných extrémních situacích.

FOTO: Studenti

Poradíme, jak zvládat vysokou školu, Foto: Barbora Bednaříková, Topzine.cz

Vzdělání a kariéra probádá situaci okolo placení školného

Ve vedení rubriky Vzdělání a kariéra vystřídala Zuzanu Černou koncem září Sandra Štefaniková. V sekci věnované vzdělání a kariéře se nová editorka se svým týmem zaměří na několik rad,  jak zvládat studium na vysoké škole, ale také na to, jak stíhat práci při studiu nebo jaká je aktuální situace okolo zavádění školného.

Apetit vás pozve na zabíjačku

S podzimem boudou čtenáři Apetitu moci nahlédnout pod pokličku zabijačkových lahůdek, jako jsou polévka zvaná prdelačka, ovar, jitrnice nebo tlačenka. Představíme i speciality tradičních posvícenských hodů. Poradíme, jak upéct posvícenské koláče i husu. Chybět nebudou ani recepty na zpracování podzimního ovoce, zeleniny a hub. Pokračovat budeme i v recenzích kaváren, restaurací a hospod.

Fanzine.cz zaostří na Jiřího Kulhánka

V říjnu budeme Divocí a zlí, vydáme se na Cestu krve a otevřeme Noční klub. Zasvěcení už nejspíš tuší, těm, kteří zatím nevědí, prozradíme, že se podíváme na zoubek dílům Jiřího Kulhánka. Spisovateli, který prolil patrně nejvíce krve v dějinách české fantastické literatury jsme se dosud moc nevěnovali. A jelikož v říjnu vychází jeho nejnovější román Vyhlídka na věčnost, volba byla jasná.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zaostříme na sexuální úchylky a přineseme exkluzivní rozhovory