Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Zaměstnankyně ČVUT nafotily kalendář! Podívejte se na fotky!

Martin Peška

Martin Peška

5. 11. 2009

Dvanáct zaměstnankyň Českého vysokého učení technického v Praze se nechalo nafotit pro kalendář na rok 2010, kterým chtějí zviditelnit a finančně podpořit projekt školky ČVUT. Kalendář pokřtí 9. listopadu rektor ČVUT Václav Havlíček se svou manželkou.

„V tomto kalendáři najdete dvanáct zaměstnankyň ČVUT z různých fakult a součástí, které měsíc po měsíci provázejí po tajuplné cestě do bájné země blahobytu, klidu a vzdělanosti,“ prozradila pro Topzine.cz Andrea Vondráková z rektorátu ČVUT.

Kalendář se bude prodávat za 249 korun a výtěžek z prodeje půjde na podporu první Universitní mateřské školky Lvíčata ČVUT. Jejím cílem je zajistit dřívější návrat z rodičovské dovolené zaměstnanců ČVUT, ale také pomoci studentům v dostudování v případě založení rodiny v průběhu studia.

„Zejména v posledních letech, kdy vysoce stoupla porodnost, se mladé rodiny potýkají s nedostatkem zařízení, které by umožňovaly rodičům klidný návrat do zaměstnání a jejich potomkům péči a vzdělávání na kvalitní úrovni. Mateřských školek je obecně málo, na území hl. m. Prahy se již začíná jednat o problém,“ uvedla šéfka projektu Jana Kaliková.

Školka má být součástí budovy Masarykovy koleje ČVUT v Dejvicích a bude sloužit pro padesát dětí, kterým se kromě odborné péče dostane i předškolního vzdělání v závislosti na jejich schopnostech.

Více o projektu najdete na kalendarcvut.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zaměstnankyně ČVUT nafotily kalendář! Podívejte se na fotky!