Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Zámek Hluboká je absolutní vítěz Ceny Kudy z nudy roku 2010

Redakce

Redakce

11. 11. 2010

Agentura CzechTourism pořádala již druhý ročník soutěže o nejatraktivnější turistickou nabídku České Republiky. Své zástupce v soutěži měli většins regionů v ČR. Celkem hlasovalo téměř 11 tisíc lidí s více než 62 tisíci hlasy.

Zámek Hluboká

Počet hlasujících v soutěži je důkazem toho, že o trávení volného času doma v Čechách je velký zájem. Zámek Hluboká se stal absolutním vítězem soutěže a  získal od agentury CzechTourism 100 tisíc korun na propagaci svých aktivit. Dále pak bude věnovat agentura CzechTourism Hluboké a ostatním vítězům  jednotlivých regionů zvláštní publicitu včetně prezentace na svých akcích.

Nominovaným aktivitám v jednotlivých podkategoriích nabídla agentura PR propagaci  v tuzemsku i v zahraničí. Jedná se především o uveřejnění spotů a článků v médiích. V příštím roce představí agentura odborníkům nejlepší oceněné nabídky na akci To nejlepší Kudy z nudy. Na jaře roku  2011 zase svým čtenářům v dalším díle své knihy Kudy z nudy.

Vítězové Kudy z nudy

Zámek Hluboká – absolutní vítěz portálu soutěže Kudy z nudy 2010

Hluboká je už několik let velmi oblíbeným cílem rodinných výletů, zájemců o historii, ale i turistů a cyklistů, protože v blízkosti zámku vede několik zajímavých tras. Nynější podoba zámku pochází z 19.století je dílem rodiny Schwarzenbergů . Stavba nám může připomínat tudorovské skvosty Anglie, což byl záměr majitelů a architektů. Pokusili se o dílo, které by se co nejvíce podobalo anglickému královskému zámku Windsdor.

Páteřní cyklostezka Baťův kanál

Nová cyklostezka patří mezi nejoblíbenější cíle východní Moravy. Byla postupně budována  několik let podél břehu kanálu a v současné době vede z Kroměříže do Hodonína v  celkové délce 80 km. Výlety na kole je možné kombinovat s pobytem na hausbótu. Síť Moravských vinařských cyklostezek a nedaleké Chřiby a Bílé Karpaty jsou dalšími lákadly.

Vojenské muzeum

Vojenské muzeum Králíky – držitel Ceny ředitele agentury CzechTourism 2010

Vojenské muzeum prošlo rozsáhlou přestavbou. Dnes je nejmodernějším vojenským muzeum  u nás. Vojensko historická expozice se zabývá především armádou, obranou státu a československým opevněním.

Slavnosti pětilisté růže v Českém Krumlově – akce roku 2010

V průběhu měsíce června se Krumlov vrátí v čase do doby rytířů, vznešených dam, ale i žebráků. Pořadatelem akce je Infocentrum Český Krumlov.

Vítězové jednotlivých regionů:

Botanická zahrada hl.města Prahy

Hrad Křivoklát

Zámek Hluboká nad Vltavou – negotický klenot přístupný po celý rok

Hrad Rožmberk – prohlídky interiéru hradu i vyhlídka z věže

ZOO Plzeň – docela jiný svět

LS Royal Mariánské Lázně – relaxace pro tělo i duši

Kamencové jezero

Zámek Dětěnice

Singltrek pod Smrkem Zámek Dětěnice

Středověký hotel Dětěnice

Broumovské stěny v CHKO Broumovsko

Zámek Litomyšl – renesanční zámek s unikátní sgrafitovou výzdobou

Jihlavské podzemí – druhé největší na území republiky

Templářské sklepy Čejkovice – víno plné emocí a hrdosti

Hrad Buchlov

Ruční palírna Velké Lovosiny – Muzeum papíru

DinoPark Ostrava

Ošetřovatelem v ZOO ve Dvoře Králové nad Labem

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zámek Hluboká je absolutní vítěz Ceny Kudy z nudy roku 2010