Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Zámecká restaurace Armonia – Brandýs nad Labem

Redakce

Redakce

14. 10. 2010

Útulné město Brandýs nad Labem je společně se svým sousedem, historickou Starou Boleslaví, cílem mnoha turistů. Pokud vás někdy vaše kroky dovedou do jednoho z těchto měst, nenechte si ujít návštěvu tamější zámecké restaurace.

Než vstoupíte do samotné restaurace, projdete se přes malebné nádvoří. První dojem uvnitř vás možná trochu zaskočí. Před vámi nebude nic než poloprázdná místnost. Poté vás ale obsluha usadí do jiné, vyzdobené místnosti, a vy si budete vychutnávat atmosféru dob dávných.

Prostory restaurace Armonia jsou totiž totožné se zámeckou kuchyní v dobách její největší slávy.  Celkový dojem ještě umocní dobové obrazy a vybavení.

Přehledný jídelní lístek

Jídelní lístek se dělí na dvě části. První z nich je zámecká staročeská kuchyně, tou druhou dobová kuchyně 16. století. Vedle českých klasik se zde bohatě vyskytuje i zvěřina, která se na zámek náramně hodí. V jídelním lístku se nachází také několik druhů ryb.

Stejně jako v mnoha jiných restauračních zařízeních se i zde setkáváme s poledními menu.

Foto: Zámecká restaurace Armonia - nádvoří před vstupem

Jídla vás na první pohled zaujmou.  Jsou velmi pěkně, avšak jednoduše zdobená. Čistota je zde samozřejmostí. Stejně jako vzhled je i konzumace velmi příjemným zážitkem. Na okamžik si můžete připadat jako dávný šlechtic.

K restauraci patří i letní terasa a dva zámecké sklepy. Není divu, že se restaurace často stává dějištěm svateb a jiných akcí. Zajímavostí je také pivo Brandejský Fext. To je vařené speciálně pro tuto restauraci.

Příjemné překvapení při placení

Ač by se mohlo zdát, nepatří restaurace Armonia mezi podniky pro horních deset tisíc. Snaží se přilákat širší veřejnost. Takže pokud budete mít někdy cestu kolem Brandýsa nad Labem, neváhejte a ochutnejte 16. století v podání dnešních mistrů.

www.armonia.cz

ADRESA:
Plantáž 402
250 01, Brandýs nad Labem
OTEVÍRACÍ DOBA:
Od středy do neděle
BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP:
Ano
TIP NA JÍDLO:
Zvěřinová paštika s brusinkami a teplým chlebem, 79,- Kč
HODNOCENÍ:
Jídlo: 5***** Obsluha: 5***** Atmosféra: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zámecká restaurace Armonia – Brandýs nad Labem