Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Žambochův Bakly povede knižní přednášku na téma Čas žít, čas zabíjet

Jakub Ehrenberger

Jakub Ehrenberger

2. 6. 2010

O životě toho ví mnohem víc než většina z nás. Krev si myje z rukou častěji, než chodí na záchod. Několik let živořil na okraji autorova zájmu, nyní se opět vrací ke své pozapomenuté slávě. Ano, zápasník Bakly, který trhá soupeře holýma rukama, se vrací…

Ilustrace na obálce knihy Čas žít, čas zabíjet Autor: Jan Doležálek

Kdo si loni toužil zkrátit čekání na nový titul tuzemského spisovatelského giganta Miroslava Žambocha, sáhl po titulu Dlouhý sprint s Ozvěnou (Triton 2009), jenž kromě dvojice již dříve uveřejněných prací obsahoval i bonus z dílny fanoušků Miroslava Žambocha, kompletní bibliografii a část slovníku Koniášova světa. Letos se na recyklace nehraje, je tu čtyřsetstránková bichle se zcela novými příběhy!

Miroslav Žamboch – Baklyho příběhy

  • Bez slitování (Klub Julese Vernea 2003)
  • Bakly – Návrat zabijáka (Triton 2005)
  • Bakly – Anděl bez slitování (Triton 2006)
  • Bakly – Holýma rukama (Triton 2007)
  • Čas žít, čas zabíjet (Triton 2010)

Nepočítáme-li Johna Francise Kováře, který vzešel z lůna spisovatelské dvojice Miroslav Žamboch–Jiří W. Procházka, může se Bakly směle řadit po bok Koniáše k nejoblíbenějším Žambochovým postavám, přičemž Koniáš má pouze papírový náskok.  Oba muži toho mají spoustu společného. Dávají přednost samotě, dávno již nejsou mladí a v životech obou hrají nedílnou součást jejich ženy, Koniášova mladičká choť Annemari a Baklyho dcera Zuzana, jež má ke své smůle magické schopnosti.

Přestože oficiální anotace toho příliš k obsahu sbírky neprozrazuje, dá se očekávat, že se pětice nových příběhů prodere větším úsekem Baklyho života, než na jaký byli doposud čtenáři zvyklí. Knihu podobně jako předchozí kompilaci Dlouhý sprint s Ozvěnou vybavil lákavou obálkou Jan Doležálek. Vychází v nakladatelství Triton.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Žambochův Bakly povede knižní přednášku na téma Čas žít, čas zabíjet