Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Žamboch ohlásil druhé vydání Líhně

Martin Peška

Martin Peška

25. 4. 2009

Marika Zaháňská, mladá, sportovně založená žena, pracuje jako asistentka na vysoké škole. Kromě problémů v osobním životě a občas přečerpaného bankovního konta žije relativně spokojeně a všedně… Tak to je skutečně dvoudílný román Líheň. Ovšem jen do určité chvíle.

„Do chvíle, než v uličkách za Knížecí na Praze 5 narazí na ozbrojeného násilníka a mladého muže, který ji pomůže z nesnází. Setkání otáčí její život vzhůru nohama, v průběhu hodin se dostává mezi mlýnská kola americké rozvědky pátrající po kufříkových atomových bombách a rusko-české mafie čelící nepříteli, proti němuž je CIA partou trampů na výletě. A tajemství, smrt nebo život, se ukrývá právě v Praze,“ bylo psáno na zadní straně obálky knihy Líheň: Smrt zrozená v Praze z roku 2004, která vyšla u nakladatelství Wolf Publishing.

Líheň čeká ale druhé vydání. „Druhé vydání Líhně se blíží. Obě knihy v jednom hodně tlustém svazku ve stál víc oblíbeném formátu,“ ohlásil spisovatel na svých internetových stránkách 23. dubna.

Práce na obálce nové knihy se ujal Jan Doležálek. Paperback o 480 stranách by se měl v knihkupectvích objevit během května.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Žamboch ohlásil druhé vydání Líhně