Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Záložní plán na DVD: Romantický doják o dětichtivé J.Lo nenadchne

Nela Christovová

Nela Christovová

7. 3. 2011

Ne vždy jdou věci podle plánu. Obecně by se dalo říct, že čím vyšší je očekávání, tím spíš se něco pokazí. Naštěstí pro nás se Záložní plán neřadí do kategorie ambiciózních snímků, a tak toho vlastně nebylo moc co zkazit.

FOTO: Záložní plán

Jennifer Lopez a Alex O’Loughlin, Zdroj: distributor filmu

Film

Celý děj vychází z předpokladu, že si hlavní hrdinka Zoe v podání Jennifer Lopez nedokáže sehnat partnera. Blbost? Ehm, to nejlepší teprve přijde. Zoe, kterou tikot biologických hodin nenechává v noci spát, se totiž rozhodne pro umělé oplodnění. A v ten samý den jí do taxíku skočí pan Božský osobně (Alex O’Loughlin).

A co čert (ztělesněný nepříliš invenční scenáristkou) nechtěl, Zoe otěhotní. Když už se konečně odhodlá přiznat barvu, není nutné podotýkat, že z toho Stan není dvakrát nadšený. Situaci nevylepší ani kamarád a občas i hrdý otec (Anthony Anderson), který se všemožně snaží přemluvit Stana k útěku… Jak tohle asi může dopadnout?

Šeď celého klišovitého příběhu narušují drobné dějové odbočky. Některé by se daly zhodnotit jako vcelku vtipné, jako třeba Stanův konkurenční boj s těhotenským polštářem. Dál jsou tu scény vyloženě nechutné, kterým vévodí domácí porod v bazénku. Ne že by se člověk zrovna bez tohoto zážitku neobešel. A pak jsou věci, které nepochopíte, jako je pes s vozíčkem a pouťovým větrníkem.

Podrobnější recenzi si přečtěte zde.

O nějakém velkém hraní zde opravdu nemůže být řeč. Koneckonců o tom, že J.Lo není zrovna vynikající herečkou, jsme se mohli přesvědčit už hodněkrát. Ovšem pánové její kvality docení zejména v jiných oblastech, než jsou zrovna mimické svaly. Situaci trošku vylepšuje neokoukaný O’Loughlin, ovšem i jeho možný potenciál v půlce scén zastiňuje záběr na ostentativně upnuté (nebo rovnou žádné) tričko. Věrné fanynky tohoto žánru si tak opět přijdou na své a všichni ostatní se zřejmě této komedii vyhnou velkým obloukem.

DVD

Samotný disk se vcelku povedl. Na první pohled zaujme už menu, ve kterém se kreslená J.Lo prohání po barevňoučkém New Yorku a nechybí ani taxík ve formě žluté kachničky a… Samozřejmě pan Božský. Celé to doplňují vybrané scény z filmu, které o něm říkají víc než dost. Nechť diváci berou toto vymalované intro jako poslední varování. Tady se člověk ještě zasměje, pak už to bude jen horší.

FOTO: Záložní plán

Tak tenhle polštář skončí na smeťáku…

Co se týče bonusů, některé vystřižené scény by mohly nahradit ty, které zůstaly. Vilný pohled Jennifer na několikaměsíční miminko pobaví i ty, kteří příliš neovládají cizí jazyky – tady se totiž jiných než anglických titulků nedočkáte. A v následujícím the making of se od samotného režiséra dozvíme, že natáčení byla neskutečná sranda. Idylka, že?

Záložní plán (The Back-up Plan)

Romantický / Komedie
USA, 2010, 110 min

Režie: Alan Poul
Hrají: Jennifer Lopez, Alex O’Loughlin, Eric Christian Olsen, Michaela Watkins, Anthony Anderson, Melissa McCarthy, Tom Bosley, Noureen DeWulf, Donal Logue, Danneel Harris, Linda Lavin

Zvuk: 5.0: český, anglický, maďarský, ruský, DS: turecký, DS VO: polský
Titulky: české, slovenské, anglické, maďarské, polské, turecké, arabské, bulharské, chorvatské, estonské, řecké, hebrejské, hindské, islandské, litevské, rumunské, srbské, slovinské
Bonusy: Deleted scenes, Belly Laughs: Making The Back-Up Plan, Trailers

Hodnocení filmu: 2**

Hodnocení DVD: 2**

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Záložní plán na DVD: Romantický doják o dětichtivé J.Lo nenadchne