Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Záložka do knihy spojuje školy

Zuzana Černá

Zuzana Černá

17. 6. 2010

Druhý ročník česko-slovenského projektu Záložka do knih spojuje školy vyhlásila Národní pedagogická knihovna Komenského v Praze ve spolupráci se Slovenskou pedagogickou knižnicou v Bratislavě.

Ilustrační foto, Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Do projektu se mohou hlásit základní a střední školy do 30. září. Podle typu školy a počtu přihlášených žáků se pak utvoří československé páry. Vylosovaní partneři získají své kontaktní adresy a budou si moci začít záložky vyměňovat. Záložky děti vyrábí libovolnou technikou pod vedením svých učitelů. Projekt skončí k 31. říjnu, kdy si Národní pedagogická knihovna Komenského vyžádá od všech zúčastněných informace o průběhu projektu, konečném počtu zúčastněných a fotografie.

Cílem projektu je vzbudit zájem malých čtenářů o literaturu a navázání nových kontaktů. Školáci tím dostanou příležitost poznat život a kulturu dětí v sousedním státě, školy zase uzavřít nadnárodní partnerství a v budoucnu spolupráci rozvíjet do vlastních projektů.

Ve školní knihovně, Zdroj: eahr.tamu.edu

Loňského prvního ročníku projektu Záložka do knihy spojuje školy se zúčastnilo více slovenských než českých škol. Záložky vytvářeli žáci 164 slovenských a 55 základních škol.

Mezinárodní měsíc školních knihoven poprvé vyhlásila Mezinárodní asociace  školního knihovnictví v roce 2008. Knihovníci a učitelé vybrali pro propagaci a podporu školních knihoven měsíc říjen. V minulosti měly knihovny v kalendáři vyhrazený jen jediný den.

Elektronická přihláška pro školy je už dnes dostupná na: www.npkk.cz/npkk/zalozka2_prihlaska.php

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Záložka do knihy spojuje školy