Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Zaklínačka Lota vyráží znovu do boje

Jan Nohovec

Jan Nohovec

10. 7. 2009

Původně to vypadalo, že si již touto dobou budeme od Petry Neomillnerové užívat románu Hon na lišku, druhého dílu trilogie Písně čarodějky, jejíž hlavní hrdinkou je netradiční Moire. Místo toho se ale na podzim dočkáme sbírky povídek o zaklínačce Lotě.

Se svéráznou adaptací Sapkovského zaklínačů jsme se už mohli setkat v několika kratších příbězích a jednom románu. Za zmínku stojí Stříbro je, když… (Pevnost 3/2005; Hry na bolest, Netopejr 2007) a Zmetek z temnot (Legie nesmrtelných, Fantom Print 2006), kvalitním počtením je i Mlynářčina náruč (Pevnost 10/2007; Hry na bolest). Loni autorka vydala také knihu Psí zima, napínavý příběh plný zvratů, akce a – jak jinak – šťavnatých hlášek. V druhé polovině letošního roku přichází Petra Neomillnerová se sbírkou povídek prozaicky pojmenovaných Lota.

„A bude hůř“ české fantastiky. Soubor povídek o zaklínačce Lotě mapuje její životní dráhu od početí až k událostem, které předcházejí románu Psí zima. V kulisách pseudostředověku však zaklínači nebojují jen s příšerami, ale především sami se sebou. Cesta Loty a jejích přátel vede skrz veškerou myslitelnou špínu a bolest do míst, kde lidskost je vzácné koření a kde jediným imperativem je přežít. Můžete se zaklínači pít, fetovat, rvát se i usínat pod jednou přikrývkou, ale závidět jim rozhodně nebudete. (anotace)

Upoutávka a obálka knihy od Lubomíra Kupčíka, které autorka nedávno zveřejnila na svých stránkách www.alraune.cz, vypadají obě více než slibně a když k tomu připočteme, že minulá zaklínačská kniha Petry Neomillnerové byla přijata čtenáři i kritikou velmi dobře, máme tu další skvělý titul letošního roku. Sbírku povídek vydává nakladatelství Triton.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zaklínačka Lota vyráží znovu do boje