×
TOPZINE.cz

Zákaz kouření v tichosti schválen. Cigareta na veřejnosti se prodraží

Česká republika se od 1. května zařadí mezi 34 zemí, ve kterých platí přísný zákaz kouření na veřejnosti. Tento zákaz byl poslanci minulý týden v tichosti schválen v rámci novely tabákového zákona.

FOTO:Kouření
Kouření se nevyplatí. Zdroj:sxc.hu

Z jejího znění vyplývá, že se zákaz vztahuje na všechna uzavřená i neuzavřená místa. Změna se bude týkat i prodejců tabákových výrobků. Těm novela nařizuje odstranění cigaretových automatů z veřejných prostor a zákaz prodávat tabákové výrobky v blízkosti základních a středních škol. Nutné je však upozornit na to, že zde není uvedena přesná vzdálenost.

Dá se očekávat, že se česká populace rozdělí na dva tábory. Nekuřáci tuto změnu jistě přivítají. Kuřáci budou volat po svých svobodách.  Pokud bude chtít kuřák porušit zákaz, může se připravit na pokutu v rozmezí dvou až pěti tisíc korun.

„V zemích, kde platí zákaz kouření, existují speciální salónky vlastněné tamějšími vládami. Jsou to jediná místa na veřejnosti, kde je možné kouřit. Rádi bychom, aby se tento trend objevil i u nás. Momentálně jednáme o jejich případném zavedení,“ uvedl Tob Raucher, zástupce jedné z největších tabákových společností mající zastoupení v ČR. Do jejich zavedení nezbývá kuřákům než kouřit doma.

AprílDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..