Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Zajímají se ženy o sex méně než muži?

Sex bývá důležitou složkou vztahu. Ale přináší nám opravdu takové uspokojení samotný sexuální akt, nebo je pro nás důležitější citové souznění, blízkost a intimita? Tuto otázku kladli organizátoři studie párům středního věku a výsledky jsou opravdu zajímavé.

Je pro nás opravdu blízkost důležitější než sex?, Zdroj:sxc.hu

Důležitost samotného sexuálního aktu se v průběhu života mění stejně jako způsob provedení. Zatímco v pubertě pro nás sexuální uspokojení znamenalo dosáhnout co nejrychleji orgasmu, s narůstajícím věkem se frekvence styků snižuje, zato doba prožitku se prodlužuje.

Tento fakt oceňují především ženy, které si rády vychutnávají dlouhé předehry, a možná i to je důvodem, proč si většina žen dokáže sex pořádně vychutnat a dosáhnout orgasmu až po třicítce. Páry navíc oceňují spíše blízkost druhého a intimitu než samotný sexuální akt.

Výsledky studie

To potvrzuje i studie, na kterou odpovídalo více než 1000 párů středního věku z různých států, jako je například USA, Španělsko, Německo, Japonsko a Brazílie. Respondentům byly pokládány otázky týkající se jejich vztahu, sexuálního chování a byli dotazováni, jakou roli hraje v jejich vztahu sex. Studie měla za úkol také zjistit, jak se liší jednotlivé preference mužů a žen.

Muži potvrdili stereotypní myšlení ohledně sexu. Studie ukázala, že partnerská sexuální aktivita je důležitá pro muže i ženy ve všech zemích bez rozdílu. Naopak co se týče kulturních stereotypů, muži hodnotili blízkost a intimitu více než jejich protějšky.

Američtí muži si váží blízkosti a intimity na 8,14 oproti americkým ženám, které ji hodnotí na 7,5. A další státy je následují. Nicméně výsledky studie ukazují, že ženy se všeobecně méně zajímají o sex než muži. Studie byly prezentovány na Evropském a mezinárodním kongresu pro sexuální medicínu v Bruselu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zajímají se ženy o sex méně než muži?