Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Zajděte si na bizona do žižkovského Kabinetu

Redakce

Redakce

24. 6. 2010

Restaurant KabinetUž jste někdy viděli v Praze kanadského bizona? Vsadím se, že ne. Pokud vás tahle představa láká, není nic jednoduššího, než navštívit žižkovský restaurant Kabinet. Pravda, neuvidíte tu bizona v celku a v pohybu, nicméně na talíři v podobě steaku se tohle zvířátko vyjímá také pěkně.

Restaurant Kabinet

Restaurace, Zdroj: Archiv Kateřiny Koudelkové

Kabinet se nachází přímo v ulici Jana Želivského a celý interiér je vyzdobený stylově – jako školní kabinet. Na stěnách visí nejrůznější učebnicové obrázky, vycpaná zvířata a další artefakty odkazující na vzdělávací ústav. Kapacita restaurantu je poměrně velká, navíc si zde můžete rezervovat soukromý salónek nebo pobýt na zahrádce.

V jídelním lístku najdete nejen speciální steaky z bizoního masa, ale i maso z plemene býka angus, chovaného v Jižní Americe podle ekologických zásad. Samozřejmě si můžete dát i klasický steak kuřecí nebo vepřový. Na své si přijdou i milovníci mexické kuchyně a pro vegetariány je tu poměrně široká nabídka těstovin a gnocchi.

Hoegaarden v nabídce nechybí

Nápojový lístek vás určitě také nezklame, nic podstatného v něm podle mého soudu nechybí. Pivaře určitě potěší zpráva, že někdy zde točí i oblíbený belgický Hoegaarden.

Kabinet je zkrátka velmi příjemný a přitom nevšední podnik, a to po všech stránkách. Obsluha je zde profesionální a milá, problémem pro ni není ani váš případný domácí mazlíček.

Návštěvu tohoto restaurantu bych doporučila každému, kdo chce okusit něco neobyčejného a zároveň cenově dostupného.

ADRESA:
Jana Želivského 10, Praha 3, 130 00
OTEVÍRACÍ DOBA:
Po-Pá 11:00 – 24:00
BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP:
Ano
NEKUŘÁCKÁ ČÁST:
Ano
TIP NA JÍDLO A PITÍ:
200 g Bizonsteak, omáčka Bílá paní (smetanová omáčka se sýrem, parmazánem a česnekem), hranolky 388 Kč
HODNOCENÍ:
Jídlo: 5 ***** Obsluha: 5 ***** Atmosféra: 5 *****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zajděte si na bizona do žižkovského Kabinetu