Menu
TOPZINE.cz
Sport

Záhrobská ve Špindlerově Mlýně svůj letošní stín nepřekročila, Vonnová dotahuje Rieschovou

Martin Slabý

Martin Slabý

12. 3. 2011

Na domácí sjezdovce chtěla vybojovat nejlepší umístění v sezóně, místo toho si však Šárka Záhrobská ve Špindlerově Mlýně připsala nejhorší výsledek od roku 2005. Spokojená naopak může být Kateřina Pauláthová, která si v sobotním obřím slalomu vyjela první body do světového poháru v kariéře.

Lindsey Vonnová a Maria Rieschová

Maria Rieschová (vpravo) má na Lindsey Vonnovou po závodech v Krkonoších náskok už jen 23 bodů Zdroj: youtube.com

Světový pohár ve sjezdovém lyžování se do Špindlerova Mlýna vrátil po třech letech a návrat to byl úspěšný. Tedy alespoň pro diváky. Už sobotní obří slalom vidělo několik tisíc nadšeně povzbuzujících diváků, o den později se na nejlepší slalomářky přišlo podívat fanoušků ještě více.

A bylo na co se těšit. Jelikož se jednalo o poslední závody před absolutním vyvrcholením letošního ročníku, nebylo ve hře o nic míň než boj o velký křišťálový glóbus mezi Mariou Rieschovou z Německa a Američankou Lindsey Vonnovou.

Vonnová – Rieschová – 1:0, Pauláthová poprvé ve třicítce

První velké měření sil nastalo v sobotu. Obě dvě soupeřky figurovaly po prvním kole na konci první desítky, dělilo je od sebe jen pětadvacet setin. Druhé kolo však už měly diametrálně odlišné. Zatímco po první jízdě desátá Němka své druhé představení nezvládla a propadla se s propastnou ztrátou až na celkovou devětadvacátou příčku, Američanka naopak zazářila. Z osmého místa se propracovala až na pomyslnou bronzovou medaili, což ji v celkovém součtu přiblížilo na rozdíl 38 bodů za Rieschovou. Suverénkou závodu byla Němka Viktoria Rebensburgová, která se zásluhou výhry a pádu Tessy Worleyové dostala o 77 bodů do čela hodnocení disciplíny.

Největšího úspěchu v kariéře dosáhla ve Špindlu česká lyžařka Kateřina Pauláthová. S vysokým startovním číslem 47 pronikla v prvním kole na čtyřiadvacáté místo. Po druhé jízdě sice o čtyři příčky klesla, i tak si však v sedmnácti letech připsala první body ve světovém poháru v kariéře. A jako bonbónek skalp Marie Rieschové, které závod vůbec nevyšel. Šárka Záhrobská se chtěla soustředit pouze na slalom a do obřáku nenastoupila.

Výsledky sobotního obřího slalomu

1. Rebensburgová (Něm.) 2:15, 22

2. Karbonová (It.) 2:16, 48

3. Vonnová (USA) 2:16, 67

.

28. Pauláthová (ČR) 2:19, 34

Marková nepostoupila do 2. kola.

Vonnová – Rieschová – 2:0

Špindlerův Mlýn bojem o hlavní trofej ve světovém poháru pořádně zamíchal. V dobrém na Krkonoše nebude nejspíš vzpomínat Maria Rieschová, která po sobotním nezdaru dopadla ve druhém závodě ještě hůře. Ve slalomu totiž byla jedinou závodnicí, která nedojela do cíle druhého kola, a tudíž si do své sbírky nepřipsala ani jeden bod. Vonnová sice zdaleka nezopakovala třetí místo z obřího slalomu, vzhledem k výpadku Němky jí ale i šestnácté místo stačilo k další redukci bodové ztráty. Ta před finálovými závody v Lenzerheide činí už jen 23 bodů.

Malý glóbus pro Schildovou, Záhrobská dvacátá

O osudu jednoho křišťálového glóbu se však ve Špindlerově Mlýně přece jen rozhodlo. Držitelkou ocenění pro nejlepší slalomářku se stala Rakušanka Marlies Schildová, která nedělní slalom ovládla a na celkově druhou Finku Poutiainenovou má již nedostižný náskok.

Komu však slalom nevyšel podle představ, byla Šárka Záhrobská. Ta již po prvním kole ztrácela na sedmnáctém místě na vedoucí Schildovou téměř dvě sekundy. Druhá jízda dopadla podobně a znamenala pro českou reprezentantku propad o další tři místa. Dvacáté místo je pro Záhrobskou nejhorším umístění od roku 2005. Žádná z pětice dalších českých zástupkyň do druhého kola neprošla.

Výsledky nedělního slalomu

1. Schildová (Rak.) 1:43, 85

2. Zettelová (Rak.) 1:44, 78

3. Mazeová (Slovin.) 1:45, 01

.

20. Záhrobská (ČR) 1:47, 09

Kurfürstová a Smutná nepostoupily do 2. kola, Zemanová, Dubovská a Pauláthová první kolo nedokončily.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Záhrobská ve Špindlerově Mlýně svůj letošní stín nepřekročila, Vonnová dotahuje Rieschovou