Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Zahradní restaurace Letenský zámeček: Pořádná grilovačka s veselou obsluhou

Redakce

Redakce

24. 9. 2011

FOTO: Výhled na Prahu z LetnéLetná láká návštěvníky především na překrásnou vyhlídku. Zahradní restaurace zase na grilované dobroty. Dohromady tak vzniká velmi příjemné posezení.

FOTO: Výhled na Prahu z Letné

Letná nabízí především krásnou vyhlídku, Foto: Veronika Weiszová, Topzine.cz

Vyšplhali jsme se od nábřeží k beer garden. Na Letnou vyrazili kromě nás i pejskaři a rodiče s dětmi, takže všude panovala příjemná atmosféra. U vchodu jsme si u znuděné slečny objednali pivo, kávu, kofolu a tři párky v rohlíku. Obsadili jsme jedno z míst nejblíž vyhlídce.

Kávu? Ne, děkuji…

Pivečku do správné míry kousek chyběl, vychladili ho ale stejně dobře jako kofolu. Zato káva byla dost odporná, žádná chuť či aroma. Použití průhledného plastového kelímku dovedlo tuto ohyzdnost k celkové dokonalosti. Na párku v rohlíku se nedá nic (moc) zkazit, prošel bez výtky. A protože by to byla opravdu krátká návštěva, rozhodli jsme se vyzkoušet něco dalšího.

FOTO: Káva se stánku na Letné

Kávu si ve stánku raději nedávejte, Foto: Veronika Weiszová, Topzine.cz

Zvolili jsme tedy zahradní restauraci přidruženou k Letenskému zámečku. Usadili jsme se ke stolečku s výhledem jak do přípravny, tak do samotné kuchyně. Z obsluhujícího tandemu k nám přiskočil usměvavý číšník. Zeptal se nás na nápoj a přinesl jídelní lístek. Zdejší menu je sice omezenější než v klasické restauraci, ale rozhodně více než uspokojivé pro beer garden.

Mně padl do oka grilovaný losos se zeleninou, příteli pak kuřecí jehla a česnekové brambory. Při čekání jsem začala pozorovat okolní dění. Kuchař si z lednice vytáhl předpřipravené porce rybího i drůbežího pokrmu a pustil se do díla.

Druhá z obsluhující dvojice – slečna s dětinskou čelenkou a kyselým výrazem ve tváři několikrát obešla svůj rajón. U výčepu mezitím došlo k menšímu nedorozumění, a tak dva korbely s pivem putovaly do ledničky. Fuj, doufám, že si je výčepní nechá pro sebe a nenacpe je nějakému zákazníkovi.

S úsměvem jde všechno lépe

Číšnice zalezla za křoví vychutnat si kávičku. Po pár dalších minutách nám náš usměváček donesl oběd. Vše vypadalo velmi lákavě, jen jsem si řekla ještě o citron. Po vznesení požadavku obsluhující odběhl k baru a donesl na talířku můj plátek.

Pustili jsme se do jídla. Maso bylo křehké a šťavnaté, zelenina (mix cukety, papriky a mrkve) krásně křupavá. I kuřecí na jehle zdejší kuchař připravil dobře. Brambory byly trochu měkčí, v kombinaci s česnekem to ale na škodu rozhodně nebylo. Za celou dobu našeho hodování nebylo použito pivo deponované v lednici výčepního.

FOTO:Losos podávaný v restauraci Leteňský zámeček

Grilovaný losos se zeleninou přijde k chuti

Když jsme dojedli, přivolali jsme číšníka kvůli zaplacení a zároveň jsme požádali o vizitku. Muž se velmi zdvořile omluvil, že je v zahradní restauraci nemají, ale v zámečku jsou k dostání. Přinesl nám účtenku a když se vracel pro námi připravené peníze, obdržela jsem vyžádanou vizitku.

Závěrem

Takže celkové pocity jsou pozitivní, doporučuji však přejít stánek s občerstvením a zamířit rovnou do zahradní restaurace. Obsluha je zde velmi profesionální a přátelská (alespoň její mužská část) a jídlo velmi chutné. Někomu by mohly vadit ceny, neboť losoas se zeleninou pořídíte za sto osmdesát korun. Nicméně za vychutnání si výborného jídla a krásné vyhlídky to rozhodně stojí.

letenskyzamecek.cz

Adresa:
Letenské sady 341
170 00 Praha 7

Otevírací doba
Pondělí – Pátek: 16:00 -23:00
Sobota – Neděle: 12:00 – 23:00

Celkové hodnocení:
Jídlo 4 **** Atmosféra 5***** Obsluha 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zahradní restaurace Letenský zámeček: Pořádná grilovačka s veselou obsluhou