Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Zahoďte konvenci! Je tady Halloween!

Vladimíra Pochylá

Vladimíra Pochylá

31. 10. 2009

negativ_dyneKostýmy, masky, koledy, dýně, svíčky, hry, zábava a mnohem více, to je Halloween. Pohanský svátek uctívající zemřelé. Připadá na 31. října a převážně se slaví v anglicky mluvících zemích. Mezi českými svátky není, ale proslulý je dosti a oblibu si našel především mezi milovníky maškarních. Ať už jste fanda, nebo ne, každopádně se vám naskýtá skvělá příležitost k stylové reformě.

Foto: Vladimíra Pochylá

Foto: Vladimíra Pochylá

Využijte tohoto dne a vyměňte svůj běžný oděv za dlouho obávaný outfit. Máte totiž skvělou příležitost vyzkoušet něco nového. Ať už půjdete do práce, do školy, večer ven s přáteli, nebo na párty, tak si oblékněte něco, co jste si ještě nikdy předtím neoblékli. Tím nemyslím, že byste měli vyrazit do práce v pyžamu, ale radikálně obměnit, nebo alespoň obohatit svůj zažitý styl. Nenosíte rády sukně? Možná je na čase si jednu obléci. Opět si berete k obleku bílou košili? Oranžová nemusí být špatná. Prostě se stylově odvažte a bude-li na vás okolí pohlížet nechápavě, jednoduše jim řekněte: „Halloween“.

Malá změna

Nepatříte-li mezi velké nadšence jakýchkoliv změn, můžete obměnit maličkosti – doplňky. Nadcházející chladné počasí přímo vybízí k nošení šál a rukavic. Volte pastelově oranžovou (tradiční barva Halloweenu) a uvidíte, že ke konvenční černé se bude jistě výborně hodit. Obohatit se můžete také stylovým páskem s velkou ozdobnou přezkou, čím větší a nápadnější, tím lepší, ale pozor na to, k čemu si jej berete. Lépe se hodí ke strohému a barevně jednotnému oblečení.

Foto: Vladimíra Pochylá

Foto: Vladimíra Pochylá

Výrazná bižuterie a šperky, jsou skvělým doplňkem. Nesmíte se samozřejmě ověsit jako stromeček na Štědrý den. Proto je dobré kupovat celé komplety. Ty k sobě harmonicky ladí a netlučou se formou a barvou, ke všemu nemáte starosti s vybíráním vhodného náhrdelníku k vašim oblíbeným náušnicím. Nezapomínejte na kabelky a nákupní tašky. Praktické ještě neznamenají nudné. Dnešní nabídka je dost pestrá na to, aby si každá z vás našla tu nejvhodnější, která zaručí nejen praktičnost, ale také stylovost.

Pánové nemusí zůstávat pozadu, mohou experimentovat s barvou košile a kravaty. Jejich identicky stejná barva je velice efektivní a módní, přitom neztrácí na eleganci. Samozřejmě také s doplňky (šály, rukavice, pásky, čepice, kšiltovky, aktovky, apod.).

Střední změna

Jste-li větší odvážlivec, začněte tedy s jednotlivými kusy oblečení. Nebarevné vyměňte za barevné, změňte také materiál, formu a střih. Pokud nosíte jen některé vyhraněné barvy, vyzkoušejte rozhodně ty, které vás nikdy ani nenapadly, na které sbíráte odvahu. Zástěrka Halloweenu je dokonalá šance. Dlouhé džínsy (nebo jiné kalhoty) nahraďte krátkými, klidně až nad kolena. Podzimní počasí nutí silonky a punčochy, sáhněte proto po jiskřivých, svítivých, pestrých, se vzory, s obrázky (třeba i s tematikou Halloweenu).

Foto: Vladimíra Pochylá

Foto: Vladimíra Pochylá

Doporučuji neprůhledné silonky (punčochy) a boty s výškou nad kotníky, nejlépe pod kolena. K nižším botám se skvěle hodí podkolenky. Jsou-li pestré, není třeba i pestrých punčoch, ale záleží jen na vás. Barvu topu slaďte s barvou punčoch, podkolenek a nezapomeňte na doplňky, lak na nehty a líčení. Také ve stejných barvách. A pokud naopak nosíte různobarevné oblečení, vezměte si v tento den nebarevné. Běžte úplně celá v černé, šedé a zvolte výraznější nalíčení, např. kouřové oční stíny.

Pohrajte si s účesem. Prodávají se i různé barvy na vlasy speciálně určené na párty, většinou jsou smyvatelné vodou, takže si na jeden den klidně můžete udělat barevný melír, nebo si obarvit pouze ofinu, jeden pruh vlasů, či konečky.

Pro pány také platí změna materiálu, formy i střihu. Slaďte barvu trička/svetru s pokrývkou hlavy a nejlépe i s obuví, čím výraznější barva, tím větší efekt. Také nezapomeňte na doplňky a nevšední účes, klidně i barevný.

Velká změna

Jste-li velcí styloví experimentátoři, určitě velice rádi chodíte na maškarní, karnevaly a jiné podobné párty. Halloween je pro vás jistě velkou událostí, kterou si rozhodně nenecháte ujít. A tak tento den využijte na plno. Zkuste kompletní změnu image. Včera bruneta, dnes blondýna? Včera krátký střih, dnes dlouhé vlasy? Proč ne, existují přece paruky a příčesky, které se na nějakou tu oslavu hodí perfektně.

Foto: Vladimíra Pochylá

Foto: Vladimíra Pochylá

Co se týče oblečení, vyzkoušejte hippie styl – sukně až na zem, šátky a mnoho šperků. Inspirovat se můžete i východním stylem, např. čínským. Hedvábné a lehké matriály, intenzivní barvy, netypické střihy a zaručeně nevšednost. Záleží jen na vás. Buďte detailní a precizní, snažte se vše sladit a nezapomínejte na make-up, vlasy, nehty a dbejte na celkový efekt.

A pokud půjdete na opravdovou Halloweenskou párty, snažte se vymyslet si opravdu originální kostým! Čarodějnice, upíři, víly, zvířata, akční hrdinové, komiksové a filmové postavy, indiáni a popstar, tak tito nás inspirovali nesčetněkrát. Běžte letos třeba za domácí spotřebič! Nebo za vězně v cele. Fantazii a přehánění se tentokrát meze nekladou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zahoďte konvenci! Je tady Halloween!