Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

Zahájení sezony v Ostravě: Masarykovo náměstí se stane velkým jevištěm

Eva Síčová

Eva Síčová

31. 8. 2012

FOTO: Jdeme za vámiOstravská divadla předvedou tuto neděli 2. září na open-air happeningu Jdeme za vámi ukázky z repertoáru. Diváci se mohou těšit na přehlídku umu všech čtyř ostravských divadel na Masarykově náměstí, kde zahájí divadelní sezonu. 

FOTO: Jdeme za vámi

Ukázka, jak divadelníci dokážou využít fontánu na ostravském náměstí Zdroj: Vojtěch Bartek, NDM

Kromě ukázek z nejúspěšnějších inscenací všech čtyř divadel (Národní divadlo moravskoslezské, Divadlo Petra Bezruče, Komorní scéna Aréna a Divadlo loutek) si mohou diváci vychutnat především nejznámější melodie z operety Polská krev za doprovodu orchestru souboru operety a muzikálu NDM.

Program akce:
17.00 Slavnostní zahájení

Komorní scéna Aréna: Brenpartija, Blecha, Chlív/Paternoster
Divadlo Petra Bezruče: Pestré vrstvy, Figarova svatba a Zkrocení zlé ženy
Divadlo loutek Ostrava: Láska s červeným nosem
Činohra Národního divadla moravskoslezského: Balada pro banditu, Pygmalion a DONAHA! (Hole dupy)
Opereta/muzikál Národního divadla moravskoslezského: Divotvorný hrnec a Polská krev

19.30 – 20.30 hodin Přestávka

Balet Národního divadla moravskoslezského: Franz Liszt, Richard Wagner, Gustav Mahler: Zázrak v tichu / Umělecký přednes Jan Fišar

Diváci budou mít také jednu z posledních příležitostí vidět část inscenace baletu NDM Zázrak v tichu v druhé části programu s názvem Tanec mezi fontánami. Ten bude doplněn přednesem veršů Jana Fišara, který v dubnu letošního roku získal ocenění za přednes poezie a prózy v České republice, Křišťálovou růži.

FOTO: Jdeme za vámi

Herec ostravské divadelní scény Vladimír Polák se představí v roli moderátora

Slavnostní zahájení programu vypukne v 17 hodin. Pro návštěvníky bude připravený informační stánek, kde si mohou zakoupit předplatné ABEND a jednotlivé vstupenky NDM na šest měsíců dopředu. Akce se koná za každého počasí a moderátorskou dvojicí budou herci NDM Jiří Sedláček a Vladimír Polák.

Co je předplatné ABEND? Jde o společné předplatné ostravských divadel a má dvě řady. Klasická řada zahrnuje sedm inscenací (2 NDM, 2 DPB, 2 KSA, 1 DLO). Komediální řada zahrnuje čtyři inscenace (2 NDM, 1 DPB, 1 KSA).

Ředitel NDM Jiří Nekvasil prozradil: „Společné zahájení sezony všech ostravských profesionálních divadel na Masarykově náměstí se koná v této podobě už počtvrté. Zatím pokaždé se toto příjemné divadelní oživení centra města setkalo s velkým diváckým zájmem a věřím, že tomu tak bude i letos.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zahájení sezony v Ostravě: Masarykovo náměstí se stane velkým jevištěm