Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Zahájení hlavní lázeňské sezóny 2010 doprovodí vůně lázeňských oplatků

Redakce

Redakce

30. 4. 2010

Během několika nejbližších dnů bude postupně zahájena hlavní sezóna v mnoha českých i moravských lázeňských městech. Bohatý kulturní program si mohou užívat nejen návštěvníci lázeňských měst, ale i jejich stálí obyvatelé. Mezitím, než budou v Karlových Varech slavnostně vysvěceny prameny a v Teplicích proběhne naplánovaný program, uběhne celý květen.

Lázeeňská koupel, Zdroj: ceskelazenstvi.cz

Harmonogram zahájení hlavní lázeňské sezony 2010 

30. 4. – 2. 5. Karlovy Vary
1.5. Lázně Bohdaneč, Mšené-Lázně, Lázně Libverda, Poděbrady, Jeseník
8. 5. Teplice nad Bečvou
7. – 8. 5. Mariánské lázně, Luhačovice
14. 5. Lázně Hodonín
15. 5. Lázně Darkov, Františkovy lázně
22. 5. Konstantinovy lázně, Lázně Bělohrad, Karlova studánka
29. – 30. 5. Léčebné lázně Jáchymov
5.6. Lázně Kynžvart
5. – 6. 6. Janské Lázně, Lázně Teplice  

 

Během těchto několika víkendů můžeme prožít mnohé. Ve Františkových Lázních vyrazit na koncert  Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně a Chursächsische Philharmonie; v Teplicích nad Bečvou při otvírání lázeňské kolonády pozorovat projíždějící historická vozidla  a motocykly nebo v Bělohradu ochutnat kousek obří šunkové rolády. V Jáchymových lázních můžeme zhlédnout  šermířské vystoupení, koncert The Beatles Revival nebo vystoupení mažoretek. Lázně Hodonín nás časově vrátí zpět o několik desetiletí do časů první republiky, a to dobovou hudbou.

Lázně, Zdroj: ceskelazenstvi.cz

Takže rozhodně nejen milovníci kulturních zážitků si mohou přijít na své. Lázně jsou otevřeny celoročně a jsou místem odpočinku, relaxace, kulturních i sportovních zážitků. Kompletní programy zahajovacích akcích je možné získat v lázeňských společnostech nebo infocentrech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zahájení hlavní lázeňské sezóny 2010 doprovodí vůně lázeňských oplatků