Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Začíná Svět knihy. Jedním z letošních témat je fantazie a kreativita!

Martin Peška

Martin Peška

14. 5. 2009

Od 14. do 17. května se na pražském Výstavišti uskuteční 15. ročník mezinárodního knižního veletrhu a  literárního festivalu Svět Praha. Mezi tři hlavní podtituly akce v Průmyslovém paláci patří Evropa v literatuře – literatura v Evropě, Literatura a vzdělání, ale i Fantazie a kreativita.

„Požár Průmyslového paláce byl pro nás všechny nečekanou událostí, při které většina z nás cítila obavy o krásnou historickou budovu, jež hostila již 14 ročníků mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy Praha,“ přiznávají pořadatelé na bookworld.cz. Místo vyhořelého levého křídla poslouží montovaná halu se vzduchotechnikou, jež bude napojena na foyer před levým křídlem.

V rámci čtvrtečního programu se představí spisovatel a šéfredaktor časopisu Ikarie Vlado Ríša. Jeho téma se jmenuje Bruncvíkovská legenda a česká fantasy, a bude se jím snažit objasnit, proč v současnosti autoři budují své příběhy na slovanských legendách a ustoupili od severských. Tvrdá data a fantazie, to bude další čtvrteční přednáška, kterou bude mít na starost Miroslav Žamboch, jehož knihy se vydávají už i v Polsku.

Páteční program obohatí například Františka Vrbenská nebo Jiří W. Procházka a v sobotu Petra Neomillerová nebo Onřej Neff. Kompletní program včetně autogramiád naleznete zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Začíná Svět knihy. Jedním z letošních témat je fantazie a kreativita!