Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Začíná období, kdy můžete změnit zdravotní pojišťovnu. Další šance až v létě

ČTK

ČTK

5. 1. 2016

Od 4. ledna až do konce března se lidé mohou přehlásit k jiné zdravotní pojišťovně, pokud nejsou spokojeni s tou dosavadní. Klienty nové pojišťovny se stanou od 1. července. Další příležitost ke změně bude od 1. července do 30. září, v tom případě by se lidé stali klienty nově zvolené zdravotní pojišťovny od 1. ledna 2017. Informaci o přeregistračních termínech sdělil ČTK mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny Oldřich Tichý.

Kdy změnit zdravotní pojišťovnu. poplatky-za-lekarskou-peci

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Od září 2015 umožnila tzv. transparenční novela změnu pojišťovnu místo dosavadního jednoho ve dvou termínech, zachována zůstala možnost změny pouze jednou do roka, a to vždy k prvnímu dni kalendářního pololetí. Podepsaný registrační list musí být podán v průběhu kalendářního pololetí bezprostředně předcházejícího tomu, ve kterém má ke změně pojišťovny dojít, nejpozději však tři měsíce před požadovaným termínem změny.

Při narození dítěte se právo na výběr zdravotní pojišťovny nepoužije. Dnem narození se dítě stává pojištěncem zdravotní pojišťovny, u které je pojištěna matka dítěte v den jeho narození. Narození dítěte je jeho zákonný zástupce povinen zdravotní pojišťovně oznámit. Změnu zdravotní pojišťovny provádí za osoby nezletilé a osoby bez způsobilosti k právním úkonům jejich zákonný zástupce.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Začíná období, kdy můžete změnit zdravotní pojišťovnu. Další šance až v létě