×
TOPZINE.cz

Začíná belgická přehlídka Transpoesie 2014. Představí i Petra Hrušku

Transpoesie - výřez
Transpoesie má letos 4. ročník. Zdroj: http://brussels.czechcentres.cz

V Belgii začíná čtvrtý ročník projektu Transpoesie, který potrvá až do konce října. Jedná se o přehlídku evropské poezie, která bude vystavena v bruselské hromadné dopravě. Kromě vystavených básní je součástí projektu také několik doprovodných akcí.

Transpoesie má letos 4. ročník. Zdroj: http://brussels.czechcentres.cz

Celkem třicet evropských básní bude od 25. září k vidění v bruselských tramvajích, autobusech, metru a nově i na zastávkách. Všechny básně budou ve třech provedeních – v originále a ve francouzském a nizozemském překladu.

Petr Hruška v Belgii

Jednou z vybraných básní je báseň od českého poety Petra Hrušky. Jedná se o báseň Nocleh ze sbírky Auta vjíždějí do lodí (Host Brno, 2007). Báseň Nocleh přeložila do francouzštiny Milena Fučíková a do nizozemštiny Jana Beranová. Plakát navrhl český grafik Jiří Troskov.

Celý projekt započne zahajovacím literárním setkáním několika evropských básníků dne 25. září v kulturním centru BOZAR. Doplní ho také několik literárních večírků v průběhu října a výstava panelů s básněmi v galerii Anspach.

Cílem projektu je zejména propagace současné evropské poezie, ale také evropských jazyků. České centrum v Bruselu se Transpoesie účastní už od jejího zrodu a letos se významně podílela na designové stránce projektu.

Plakát s básní
Plakát s básní Petra Hrušky. Zdroj: http://brussels.czechcentres.cz

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..