Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Zachrání Nicolas Cage a Monica Bellucci Manhattan před zlým kouzlem ve filmu Čarodějův učeň?

Redakce

Redakce

25. 5. 2010

Čarodějův učeň je rodinný dobrodružný film studia Disney, režírovaný Jonem Turteltaubem v produkci Jerryho Bruckheimera. Jedná se vlastně o předělávku jedné z částí animovaného filmu Fantasia z roku 1940, tentokrát však s živými herci. V hlavních rolích se objeví Nicolas Cage a Jay Baruchel.

Čarodějův učeň

Čarodějův učeň

Hlavní hrdina, Balthazar Blake (Nicolas Cage), je hlavním čarodějem pro Manhattan a snaží se město uchránit před svým úhlavním nepřítelem, Maximem Horvathem (Alex Molina). Protože na to sám nestačí, vyhlédne si Davea Stutlera (Jay Baruchel), zdánlivě obyčejného studenta, který však má velký skrytý potenciál a i přes svoji počáteční nechuť se stává Blakeovým chráněncem a žákem. Projde u něj rychlokurzem čarování a potom se tato nezvyklá dvojice může pustit do boje se silami temnot.

Nicholas Cage, Jay Baruchel

Mickey Mouse a Monica Bellucci?

Aby Dave dokázal přežít svůj trénink, zachránit město a získat dívku svého srdce, bude potřebovat hodně velkou odvahu. Jeho postavu v původní verzi příběhu hrál Mickey Mouse.

Z dalšího obsazení stojí za zmínku Toby Kebbell jako Drake Stonea, kouzelnická celebrita, která spojí síly se zloduchem Horvathem, nebo Monica Bellucci v roli čarodějnice a milenky Baltazara Blakea.

Monica Bellucci

Samé nehody při natáčení

Při filmování došlo k hrozivě vyhlížejícímu  incidentu, když při natáčení honičky jeden z šoféru ztratil kontrolu nad svým Ferrari F430 a převrátil se s ním do výlohy restaurace na Times Square. Naštěstí byly zraněny jen dvě osoby, z toho jeden kolemjdoucí, zasažený poraženou pouliční lampou. Další den se pokračovalo v natáčení, a přihodila se další nehoda, tentokrát naštěstí bez následků.

V našich kinech se Čarodějův učeň objeví 19.8.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zachrání Nicolas Cage a Monica Bellucci Manhattan před zlým kouzlem ve filmu Čarodějův učeň?