Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Začal soud s vražedkyní svých 3 novorozeňat. Žena nechtěla přijít o partnera

ČTK

ČTK

23. 9. 2015

Pětadvacetiletá žena z Dolních Dunajovic na Břeclavsku se v dnes zahájeném procesu u Krajského soudu v Brně přiznala k vraždám svých tří dětí-novorozeňat. Usmrtila je podle svých slov kvůli strachu ze ztráty svého partnera, který děti nechtěl. Pár byl závislý na drogách.

novorozenec_miminko_vrazda_3

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Ostatky dětí našli letos v únoru v rodinném domě v Dolních Dunajovicích policisté, a to krátce po posledním z porodů. Za trojnásobnou vraždu ženě hrozí až doživotní pobyt za mřížemi.

Žena měla manžela a dvě děti, přičemž jejich okolí je popisovalo jako harmonickou rodinu. Pak si ale našla nového partnera a přestěhovala se k němu. Ten jí sdělil, že děti mít nechce. Ona mu tvrdila, že děti mít nemůže. Chtěla mu prý vyhovět, proto svá těhotenství tajila. Odůvodňovala je svými zdravotními problémy provázenými tzv. zavodněním těla.

Děti usmrtila a jejich ostatky ukryla v domě. „Nedokážu si vysvětlit, proč jsem to udělala. Vím, že jsou babyboxy, jednala jsem ve stresu,“ řekla dnes obžalovaná soudu.

První dítě porodila v domě přítele, v němž se podle policie vyráběly drogy-pervitin, na podzim 2012. Na svět přivedla holčičku. Soudu dnes obžalovaná řekla, že ji uškrtila košilkou, zabalila do deky, tu dala do batohu, který uložila na půdě domu.

O rok později porodila obžalovaná chlapečka. Uškrtila jej podle svých slov tkaničkou od bot. Ostatky zabalila do prostěradla, dala do batohu a opět odložila na půdě.

Třetí dítě porodila letos v únoru. Narodil se chlapeček, kterého udusila v pytli od granulí pro psy. „Je mi to líto, nechápu to, zazmatkovala jsem,“ řekla obžalovaná. Po porodu měla zdravotní problémy, přítel jí přivolal lékaře ze záchranné služby. Ten na místě zjistil, že žena rodila. Nenašel dítě, přivolal policii. Ta následně našla v domě ostatky novorozeňat.

Partner ženy Daniel Masaryk dnes soudu řekl, že o jejich těhotenstvích nevěděl. Jeho družka se odvolávala na zdravotní potíže a podle něj úspěšně vše tajila. Při seznámení jí sice řekl, že děti nechce. „Pokud by se ale dítě narodilo, tak bych se k tomu postavil jako chlap,“ uvedl. Zdůraznil, že nálezem tří ostatků novorozeňat byl velmi překvapený. Do té doby byl prý přesvědčený, že družka nemůže mít děti. Tak mu to prý řekla.

Obdobný případ se stal před časem na jižní Moravě ve Vlasaticích na Brněnsku, kde také žena zavraždila své tři děti – novorozence. Za to si nyní odpykává trest 22 let vězení.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Začal soud s vražedkyní svých 3 novorozeňat. Žena nechtěla přijít o partnera