Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Zaboduje Klicperovo divadlo v Hradci Králové při získání Cen Thálie a Alfréda Radoka?

Hned tři divadelní jmenování dostalo hradecké Klicperovo divadlo v tomto roce. Thálie se nabízí Dušanu Hřebíčkovi za nejlepší mužský herecký výkon ve hře Král je panna a nominování na Cenu Alfréda Radoka možná poputuje Davidu Drábkovi za hru Noc oživlých mrtvol a celé divadlo je nominováno i jako nejlepší divadlo roku 2010.

Dušan Hřebíček ve hře Král je panna, Zdroj: klicperovodivadlo.cz

5. března se rozhodne o Cenách Alfréda Radoka, tedy ocenění divadelních kritiků, v pražském Divadle Komedie a o týden později nám ČT 2 nabídne sestřih z tohoto slavnostního předávání. Recenzi na satirický kabaret Noc oživlých mrtvol Davida Drábka naleznete zde.

Noc oživlých mrtvol Davida Drábka, Zdroj: klicperovodivadlo.cz

Dušan Hřebíček zabodoval u Herecké asociace a v letošním roce podle nich hrál nejlépe v dramatu Král je panna roli Rogera britské autorky Moiry Buffini. Na oficiálních stránkách Herecké asociace přímo vysvětlují, proč je herec nominovaný: „Dušan Hřebíček prokázal v interpretaci této role výraznou schopnost sklenout složitý oblouk vývoje postavy a postihnout její proměny. Jeho výkon je prodchnutý silnou vnitřní intenzitou a schopností vyjádřit tuto intenzitu vnějškově neokázalými, ale o to působivějšími hereckými prostředky.“ Ceny Thálie budou přímým přenosem snímat kamery ČT1 26.března 2011 od 20. hodin.

Veškeré nominace na ceny Thálie naleznete zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zaboduje Klicperovo divadlo v Hradci Králové při získání Cen Thálie a Alfréda Radoka?