Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Zabírá vaše kancelář moc místa? Pořiďte si skříň, kam se vejde celá

Redakce

Redakce

14. 4. 2012

Každý někdy zažil chvíle, kdy chtěl sbalit a rychle odletět. Americká firma Restoration Hardware se touto chutí nechala inspirovat a navrhla kancelář, která se vejde do jediného kufru. Předlohou byly – jak jinak – letadla.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/blackhawk-secretary-trunk/]

Restoration Hardware je americká společnost, jejíž zakladatel Stephen Gordon objevil v roce 1979 díru na trhu, když chtěl zařídit dům ve stylu královny Anny. Zjistil, že se nedá sehnat dobový nábytek. Dnes má firma 1500 zaměstnanců a nabízí nábytek v nejrůznějším stylu-od Ludvíka XVI. přes New York počátku dvacátého století až po Bauhaus.

Design inspirovaný letadly

Kolekce Blackhawk, ve které představila společnost i unikátní skříň Blackhawk secretary trunk (Kancelářský kufr), zahrnuje také několik stolečků s šuplíky, psací stůl, křeslo a knihovny. Kolekce je inspirována letectvím poloviny dvacátého století, legendárním černým jestřábem. Podobný vzhled má i řada Aviator wing (Křídlo aviatika), představující psací stůl a několik křesel.

FOTO: Stůl z kolekce Blackhawk

Stůl z kolekce Blackhawk s efektním koženým křeslem

Trup letadla připomíná jak tvar skříně s oblými rohy, tak materiál, matovaný hliník, který snese i nějaké ty škrábance při manipulaci, která se u takového typu nábytku očekává. Kontrastní jsou lesklé ocelové šrouby, spojující jednotlivé plechy. Vnitřek skříně, tvořený zásuvkami, poličkami a deskou pro počítač, je potažen černým bavlněným plátnem.

Samozřejmostí jsou kolečka, která uzavření skříně umožňují. Cestování s víc jak dvousetkilovou kanceláří si ale málokdo dokáže představit. Pokud byste to i přesto chtěli vyzkoušet, je k mání s aktuální slevou za 3650 dolarů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zabírá vaše kancelář moc místa? Pořiďte si skříň, kam se vejde celá