Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Zaběhat si v botách s plyšáky a vdát se ve špičaté podprsence a latexu. To není halucinace, to je Jeremy Scott

Petra Červená

Petra Červená

20. 4. 2011

FOTO: Jeremy ScottAmerický návrhář Jeremy Scott má slabost pro popkulturu, oblíbil si Andyho Warhola a konzervativce provokuje lehce kýčovitými modely. Pro ty, kdo pátrají v paměti slavných návrhářů a stále před sebou nevidí tohoto ztřeštěného Američana, může být nápovědou pár jmen z řady jeho zákaznic, jako je Björk, Lady Gaga nebo Gwen Stefani.

FOTO: kolekce Jeremy Scott jaro 2011

Vdávat se v mini, latexu a špičaté podprsence? Proč ne., Zdroj: jeremyscott.com

Jména vám sice udala směr, ale ucelený obraz sestavený do koláže jeho tvorby můžete získat z následujících řádků. Jeremy Scott se narodil v Kansas City v Missouri. Vystudoval módní návrhářství na Pratt Institute v Brooklynu, který patří k prestižním uměleckým vysokým školám v USA.

Ať žije popkultura a Micky Mouse

Překvapivě svou kariéru nezačal v Americe, kam si před krizí jezdili snílci snít své sny o úspěchu a bezedném bankovním kontu, ale v Paříži. Do města zaslíbeného módě si své rozervané touhy jezdí zacelit umělci. I když je ve finále jedno, na kterém kontinentě se snílci nachází. Po slávě a penězích touží všichni, bez výjimky.

FOTO:  Kolekce Jeremy Scott jaro 2011

Spínací špendlíky jen naoko, zato potisk hlavy Jeremyho Scotta jen pro odvážné

Módní svět začal Jeremymu věnovat pozornost v roce 1997, kdy navázal spolupráci s firmou Swarovski a začal pracovat pro módní návrháře Christiana Louboutina a Stephena Jonese. Od února 2003 vytváří kolekce pro Adidas. Ten rozdíl poznáte na první pohled. Znáte to, nudně vyhlížející sportovní móda, hlavně splynout s přírodou a s davem. Hlavně, aby to byl funkční, kvalitní materiál bez příkras.

Jenže pak přijde náraz. Čeká vás setkání s Jeremym Scottem. Kolekce jsou plné typických návrhářských kudrlinek. Jeho fanoušci hravě rozeznají mezi stovkami jinými ten pravý Jeremyho rukopis. Designérova záliba v popkultuře vyplavila jeden oblíbený dětský motiv. Kreslená postavička Micky Mouse často provázela Scottovy kolekce pro Adidas Originals.

Jaro 2011 se neobejde bez nápisů

V nejnovější kolekci najdete plyšáky místo jazyka u tenisek i populární okřídlené boty. K takovým skvostům na nohách si nemůžete obléct obvyklou kombinaci black and white. Když už jste se rozhodli obout si medvídky, byla by chyba držet se při zemi. Pro muže Jeremy rozfoukal trochu ohně na tepláky a mikinu, jen s tím rozdílem, že plameny nabraly bílo-růžový odstín.

FOTO: Kolekce Jeremy Scott jaro 2011

Návrhář si asi řekl, že je zbytečná škoda oblékat se příliš

V nabídce jsou i pestře strakaté tepláky nebo žlutý dres na kolo. Po barevném řádění se v kolekci ukázaly i obyčejné černo-bílé komplety, ale ani u těch si Jeremy neodpustil tu drobnou potutelnost, kterou najdete i v jeho jarní kolekci. Pro ženy Jeremy přichystal trička a šaty s nápisy Fuck you, Have a nice day nebo For rent. Nezapomněl na křiklavé barvy a nápadné potisky, jakým je například lidská kostra na černých šatech.

FOTO: Kolekce Jeremy Scott jaro 2011

Letošní jaro má být očividně teplotně nadprůměrné

Pánská móda byla hozena přímo do fetiše. Takový zaprášený začátek Vivienne Westwood. Jeremy Scott má evidentně rád kýč, smysl pro excentričnost, touhu šokovat. Každá jeho kolekce směřuje, podle mě, k jedinému vzkazu pro všechny módou potrefené: neberte módu příliš vážně, život sám je vážností zaplněn až příliš a móda je tu pro to odlehčení, pro ten pocit beztíže.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zaběhat si v botách s plyšáky a vdát se ve špičaté podprsence a latexu. To není halucinace, to je Jeremy Scott