Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Za uměním do Vídně levněji? Ano, s Českými drahami!

Samcová Jana

Samcová Jana

19. 1. 2010

České dráhyVídeňské muzeum Albertina prodloužilo pro velký zájem výstavu Impresionismus – jak se světlo plátna dotklo. Návštěvníci budou moci obdivovat díla známých mistrů o měsíc déle, než se původně zamýšlelo, až do 14. února. Cestující s jízdenkami Českých a Rakouských spolkových drah (ÖBB) budou navíc zvýhodněni levnějším vstupným.

Ilustrační foto, Zdroj: České dráhy, a.s.

Ilustrační foto, Zdroj: České dráhy, a.s.

„Cestující s vlakovými jízdenkami Českých drah do Vídně mohou výstavu i nadále navštívit levněji a místo 9,50 EUR zaplatí jen 7 EUR. Podle údajů, které poskytlo muzeum Albertina, zatím využilo zlevněné vstupné přes 2100 zákazníků Českých drah. Zhruba čtvrtina z nich si pořídila vstupenky online na stránkách muzea,“ hodnotí Andrea Hofmanová, vedoucí Oddělení produktové strategie ČD. Zvýhodněné vstupenky mají možnost prostřednictvím tamních železnic získat i Slováci, Maďaři a Poláci, ale zájem Čechů je zdaleka největší.

V muzeu Albertina je k vidění více než 170 děl impresionistického a postimpresionistického období ze sbírek muzeí i soukromých sběratelů. Na milovníky umění čeká detailní zmapování vzniku, historie, vývoje a techniky impresionismu. Díky prezentovaným didaktickým materiálům mohou návštěvníci nahlédnout i do zákulisí impresionistických prací.

 

Praktické rady pro cestující ČD:

  • OTEVÍRACÍ DOBA muzea: denně od 10 do 18 hodin, ve středu do 21 hodin.
  • Doprava ve Vídni: Od zavedení nového jízdního řádu 13. prosince 2009 končí většina vlaků na nádraží Wien Meidling místo Wien Südbahnhof. Vyplatí se vystoupit v předchozí stanici Wien Simmering a do muzea na Albertinaplatz dojet metrem. Stanici metra linky U3 najdete v bezprostřední blízkosti nádraží a metrem dojedete na stanici Herrengasse. V této stanici přestoupíte na autobus linky 3A a dostanete se na Albertinaplatz, kde již muzeum uvidíte. Celkem cesta trvá kolem 20 min. Mapy a spojení po Vídni je možné vyhledat na www.wienerlinien.at, informace poskytne také Rakouská národní turistická centrála na bezplatné lince 800 180 800 (www.austria.info/cz).
  • Tipy na cestu vlakem najdete na www.cd.cz, doporučujeme eTiket Rakousko za 19 EUR/osobu na www.eshop.cd.cz. Díky několika spojům denně si můžete zajet do Vídně na jednodenní výlet. Více informací o cenách a spojích Vám podá Kontaktní centrum ČD, a to 24 hodin denně na telefonu 840 112 113 nebo e-mailu info@cd.cz.
  • Držitelé In-karty ČD se mohou ubytovat se slevou 10 % v síti hotelů OctopusTravel.cz. Rezervační formulář je k dispozici na www.cd.cz v sekci Výhody pro cestující.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Za uměním do Vídně levněji? Ano, s Českými drahami!