Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Za tři stránky o demokracii mohou středoškoláci dostat 5 000 korun

Martin Peška

Martin Peška

8. 9. 2009

studenti-psani-600x338Studenti gymnázií a středních škol se mohou zúčastnit soutěže o nejlepší esej, ve které by se měli vyzpovídat z toho, jak vnímají demokratické zřízení českého státu, v čem vidí jeho slabiny nebo sílu, jak si představují život v době totality, nebo jak vnímají utrpení politických vězňů komunistické totality. Autor nejlepší práce si odnese 5 000 korun.

„Cílem soutěže je připomenout dvacáté výročí konce totalitního zřízení  ve střední a východní Evropě a zároveň mladé  generaci přiblížit čtyřicet let nadvlády komunistické strany, které pro mnoho lidí znamenaly zničení zdraví, ztrátu majetku a každodenních svobod, rozvrácení rodiny nebo i smrt,“ uvedla za organizátory soutěže Tereza Fojtová.

Vítězná práce a další dvě, které vybere komise složená z odborníků z  Masarykovy univerzity a vysoké školy CEVRO Institut, budou finančně ohodnoceny.

Soutěž o nejlepší esej na téma Dvacet let svobody aneb demokracie není  samozřejmost vyhlásil Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity, CEVRO Institut, občanské sdružení PANT a Konrad-Adenauer-Stiftung.

Kompletní podmínky pro účast v soutěži jsou uveřejněny na stránkách 20let.cz.

Foto: Pavel Cizner, Topzine.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Za tři stránky o demokracii mohou středoškoláci dostat 5 000 korun