Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Za smrtí kytaristy Slayer nestálo pavoučí kousnutí, ale alkohol

Hana Voltrová

Hana Voltrová

15. 5. 2013

Nedlouho po smrti kytaristy amerických Slayer Jeffa Hannemana, jenž zemřel 2. května v Kalifornii, vychází najevo skutečná příčina jeho úmrtí. Byla jí cirhóza jater, způsobená kytaristovou nadměrnou konzumací alkoholu.

FOTO: Slayer

Zahájí Slayer turné i bez Hannemana? (druhý zleva) Zdroj: American Recordings

Hannemanovu smrt média často dávala do spojitosti s událostí, která jej postihla před třemi lety. Hudebníka tehdy kousl jedovatý pavouk (dle některých zdrojů šlo o černou vdovu) a šlo o zranění natolik závažné, že byl Hanneman nucen předčasně ukončit aktivní činnost v kapele.

O cirhóze neměl nikdo tušení

Krátce po pitvě, kterou provedl soudní lékař, se však ukázalo, že příčina Hannemanova úmrtí netkvěla ve zhoršeném zdravotním stavu po kousnutí, ale že jej měla na svědomí cirhóza jater.

Překvapení členové kapely se po uveřejnění výsledků pitvy nechali slyšet, že o stavu jater svého kytaristy neměl nikdo tušení vzhledem k četným obtížím, které ho sužovaly. „Jeff trpěl mnoha zdravotními potížemi, a možná právě proto nikdo jeho játrům nevěnoval pozornost,“ napsali na svém webu v oficiálním prohlášení.

Zesnulého kytaristu má dočasně nahradit Gary Holt, ovšem zda skupina hodlá po Hannemanově smrti plánované turné vůbec odstartovat, zůstává dosud nejasné.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Za smrtí kytaristy Slayer nestálo pavoučí kousnutí, ale alkohol