Menu
TOPZINE.cz
Ze světa

Za milion korun vydražila Pamela Anderson bojku z Pobřežní hlídky. Proč?

ČTK

ČTK

4. 9. 2015

Hollywoodská herečka Pamela Andersonová (48), která se zapsala do paměti nejen českého publika lepými tvary v červených plavkách záchranářky, dokázala ve Vladivostoku v dražbě vyhnat cenu bójky ze seriálu Pobřežní hlídka z 250.000 na tři miliony rublů (z asi 90.000 na milion korun). Oznámila to ruská média s tím, že za takovou sumu se na dražbě daly koupit i diamanty. Výtěžek má podpořit boj s pytláky.

pamela_anderson_prsa

Pamela Anderson dlouhodobě bojuje proti týrání zvířat, August Fairchild / Shutterstock.com

Andersonová navštívila ruský Dálný východ kvůli ochraně zvířat, což je záležitost, které se věnuje dlouhodobě. Podívala se do střediska pro léčbu divokých zvířat ve vsi Alexejevka, kde se momentálně zotavuje lev Grey, kterého ze zoologické zahrady v Ussurijsku, náhle zaplavené při řádění tajfunu Goni, zachránil vrtulník.

„Slíbili mi, že se zítra bude (Grey) cítit lépe, protože ho z maličké klece pustí do velkého výběhu,“ potěšila se. Majitel zoo už čelí úřednímu stíhání za kruté zacházení se zvířaty.

S kanadskou herečkou zapózoval mimo jiné ruský ministr přírodních zdrojů Sergej Donskoj, na jehož pozvání přicestovala na hospodářské fórum. Donskoj ji daroval porcelánovou sošku ruského medvěda a slíbil omezit lov velryb.

Andersonová se do povědomí ruských úřadů dostala suplikou, v níž požadovala, aby Rusové nedovolili lodi z Islandu, naložené masem z plejtváků, proplout Severní mořskou cestou do Japonska. Žádost sice úřady s odvoláním na svobodu plavby odmítly, herečku nicméně pozvaly do Vladivostoku. V cestě jí prý nezabránily ani západní sankce.

„Jsem Kanaďanka a také trošku Ruska (…),“ řekla novinářům Andersonová v narážce na praprababičku z matčiny strany.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Za milion korun vydražila Pamela Anderson bojku z Pobřežní hlídky. Proč?