Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Pražský výběr na turné pozval zvláštní hosty. Kozu i hysterickou blondýnu

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

10. 2. 2013

FOTO: Michael KocábNávrat undergroundové legendy Pražský výběr v původní sestavě náleží k nejočekávanějším letošním událostem tuzemské hudební scény. Kapelu budou na turné doprovázet možná trochu nečekaní hosté.

FOTO: Michael Kocáb

Michael Kocáb, Zdroj: oficiální stránky kapely Pražský výběr

Pražský výběr se letos po více než dvou desetiletích vrací v původním složení Michael Kocáb (zpěv, klávesy), Michal Pavlíček (zpěv, kytara), Vilém Čok (zpěv, baskytara) a Jiří Hrubeš (bicí). Na koncertech se objeví i další muzikanti, kteří kapelou prošli, třeba skladatel Ondřej Soukup, který svého času hrál ve Výběru na baskytaru.

Na koncertech dostala malou roli herečka Iva Pazderková, známá televizním divákům jako blbá blondýna. Její vystoupení má obnášet krátkou hysterickou scénu.

Další, kdo přislíbil účast na aktuálním turné, je textař a muzikant František Ringo Čech, který se s kapelou odedávna zná. Na pódiu mu bude dělat společnost koza. Nejedná se však o náhodnou výstřednost, nýbrž o referenci k Čechově roli ve filmu o kapele Pražákům, těm je hej.

Snímek z roku 1990 zachycuje těžký život kapely za komunistického režimu, ale také v šťastnějších dobách okolo sametové revoluce. Objevil se v něm dokonce legendární Frank Zappa, který v době natáčení pobýval v Praze.

Turné Pražského výběru začíná 19. března v Plzni, pokračuje do Olomouce (22. března.), Bratislavy (24. března) a zakončí ho pražský koncert 26. března. Vstupenky jsou k dostání v obvyklých předprodejích a ceny se pohybují v rozmezí 390 až 590 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pražský výběr na turné pozval zvláštní hosty. Kozu i hysterickou blondýnu