Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Restaurace U Tučňáků: Za kusem žvance třeba i do Blázince

Samcová Jana

Samcová Jana

15. 10. 2009

Blázinec - interiérJídlo je základem života. Jíme, abychom žili. Někdy je jídlo tak dobré, že se vyplatí žít, abychom jedli. Může se stát, že se z lásky k chutnému jídlu dostaneme i do Blázince. A to doslova.

Blázinec - interiér, Zdroj: penguinsgroup.cz

Blázinec - interiér, Zdroj: penguinsgroup.cz

Na jednom z nejrušnějších pražských míst, na smíchovské pěší zóně u stanice metra Anděl, je už zdálky vidět pestrobarevný nápis Blázinec U Tučňáků. V dnešní hektické bláznivé době toto místo doslova láká k posezení a odpočinku. Interiér podniku je originálně uzpůsobený, i když leckomu může připadat chaotický. Jeden stoleček vedle druhého, místa je sotva na projití na toaletu. Právě takto nahuštěný nábytek ovšem vytváří z Blázince útulnou, takřka až domácí atmosféru.

Jídelní lístek nabízí bohatou směsici lahůdek a laskomin pro nenáročné, ale i pro gurmánské jazýčky. Blázinec, jak název napovídá, zahrnuje opravdu bláznivou kombinaci klasické restaurace, pizzerie i cocktail baru. Není proto hosta, jenž by zde nenašel to, po čem jeho chuťové buňky prahnou. Steaky, pizzy, zeleninové talíře i široká nabídka lahodných koktejlů uspokojí až na pár notorických stěžovatelů kohokoli. Služby restaurace se neomezují pouze na gastronomii, ale zprostředkovávají i kulturní a sportovní zážitky. Širokoúhlé obrazovky promítají sportovní přenosy, zprávy i hudební videoklipy.

Blázinec - zahrádka, Zdroj: penguinsgroup.cz

Blázinec - zahrádka, Zdroj: penguinsgroup.cz

Po večeři podnik nabízí možnost sejít o patro níž do cocktail baru a za asistence DJe vyskákat nabyté kalorie na tanečním parketě. V letních měsících za teplého počasí bývá k dispozici velmi příjemná letní zahrádka. Shrneme-li celkový dojem z Blázince do několika slov, pak bude výsledná podoba znít zhruba takto: sympatická atmosféra a výborné jídlo.

www.penguinsgroup.cz

ADRESA: Nádražní 112/59, Praha 5

PROVOZNÍ DOBA: denně od 15-04 hodin

TIP NA JÍDLO: Pstruh v šunkovém kabátku, pečený v alobalu se slaninou, zeleninou a bramborem 139,-

TIP NA PITÍ: BANANA MILK SHAKE (banana&almond syrup, honey, milk, cream, fresh banana) 74,-

HODNOCENÍ: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Restaurace U Tučňáků: Za kusem žvance třeba i do Blázince