Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Restaurace U Tučňáků: Za kusem žvance třeba i do Blázince

Samcová Jana

Samcová Jana

15. 10. 2009

Jídlo je základem života. Jíme, abychom žili. Někdy je jídlo tak dobré, že se vyplatí žít, abychom jedli. Může se stát, že se z lásky k chutnému jídlu dostaneme i do Blázince. A to doslova.

Na jednom z nejrušnějších pražských míst, na smíchovské pěší zóně u stanice metra Anděl, je už zdálky vidět pestrobarevný nápis Blázinec U Tučňáků. V dnešní hektické bláznivé době toto místo doslova láká k posezení a odpočinku. Interiér podniku je originálně uzpůsobený, i když leckomu může připadat chaotický. Jeden stoleček vedle druhého, místa je sotva na projití na toaletu. Právě takto nahuštěný nábytek ovšem vytváří z Blázince útulnou, takřka až domácí atmosféru.

Jídelní lístek nabízí bohatou směsici lahůdek a laskomin pro nenáročné, ale i pro gurmánské jazýčky. Blázinec, jak název napovídá, zahrnuje opravdu bláznivou kombinaci klasické restaurace, pizzerie i cocktail baru. Není proto hosta, jenž by zde nenašel to, po čem jeho chuťové buňky prahnou. Steaky, pizzy, zeleninové talíře i široká nabídka lahodných koktejlů uspokojí až na pár notorických stěžovatelů kohokoli. Služby restaurace se neomezují pouze na gastronomii, ale zprostředkovávají i kulturní a sportovní zážitky. Širokoúhlé obrazovky promítají sportovní přenosy, zprávy i hudební videoklipy.

Blázinec - zahrádka, Zdroj: penguinsgroup.cz

Blázinec – zahrádka, Zdroj: penguinsgroup.cz

Po večeři podnik nabízí možnost sejít o patro níž do cocktail baru a za asistence DJe vyskákat nabyté kalorie na tanečním parketě. V letních měsících za teplého počasí bývá k dispozici velmi příjemná letní zahrádka. Shrneme-li celkový dojem z Blázince do několika slov, pak bude výsledná podoba znít zhruba takto: sympatická atmosféra a výborné jídlo.

ADRESA: Nádražní 112/59, Praha 5

PROVOZNÍ DOBA: denně od 15-04 hodin

TIP NA JÍDLO: Pstruh v šunkovém kabátku, pečený v alobalu se slaninou, zeleninou a bramborem 139,-

TIP NA PITÍ: BANANA MILK SHAKE (banana&almond syrup, honey, milk, cream, fresh banana) 74,-

HODNOCENÍ: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Restaurace U Tučňáků: Za kusem žvance třeba i do Blázince