Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Za Fantomasem do Loučně, po stopách českých králů na Berounsko. Jaké jsou novinky v regionech?

Redakce

Redakce

4. 2. 2011

Zimní období je čas, na který se zpravidla nejvíce těší děti. Sáňkování, bruslení, stavění sněhuláků. Ne vždy nám ale naše představy o bílých Vánocích a zimní dovolené vyjdou. Portál Kudy z nudy přináší netradiční typy, jak strávit zimní víkendy v jednotlivých regionech.

FOTO: Zámek v Českém Krumlově

Zámek v Českém Krumlově, Foto: Doris Weiglová, Topzine.cz

Touha po poznání, historie a památky

Jste nadšenci českých hradů a zámků? Nemůžete se dočkat sezóny? Pak vás jistě potěší Hradní muzeumČeském Krumlově, které zahájilo provoz již v tomto měsíci. Těšit se můžete na exponáty ze zámeckých depozitářů, proniknete do historie rožmberských, eggernberských a schwarzenberských vlastníků krumlovského panství.

Český Krumlov má ale nachystány i další trumfy. V lednu totiž mimo jiné započal Rožmberský rok, tedy oslava 400 let od úmrtí Petra Voka, posledního Rožmberka. Už teď začínají přípravy na další zajímavé akce.

FOTO: Zámek Loučeň

Zámek Loučeň, Zdroj: zamekloucen.cz

Letošní rok pojali netradičně i na zámku v Loučni, kde přichystali pro své návštěvníky nevídané překvapení, jež nemá v České republice obdoby. Od ledna do prosince, tedy nepřetržitě po celý rok, zde bude Fantomas střežit dávné tajemství knížecího rodu Thurn-Taxis.

Vezměte své děti na nezapomenutelnou prohlídku, u které snad poprvé nebudou brečet, že je bolí nožičky, že je to nebaví. Nechte je zažít dobrodružství, na které nezapomenou. Tajemství, napětí, šifry a jejich dešifrování letos na zámku v Loučni.

Příroda, sport a adrenalin

Je libo něco akčnějšího? Lyžařský areál Pec pod Sněžkou nabízí nejdelší snowpark v Česku. Na své si zde přijdou snad všichni milovníci zimních sportů. Využít zde můžete čtyřsedačkovou lanovku, deset vleků a pro milovníky snowboardingu je k dispozici velký funpark. Zajištěny jsou také výborné podmínky pro běžkaře.

Pokud nejste vyznavači zimních sportů, a přesto trávíte rádi čas v přírodě, nezoufejte. Vydat se můžete například Po stopách českých králů na Berounsku, naučné stezce, která s vámi proletí historii těžby vápence, seznámí vás se vzácnými zvířaty a představí vám badatele Joachima Barrande.

Tradiční česká kuchyně, relaxace a zábava

Jste fanoušky tradiční české kuchyně? Máte originální typicky pražský recept a chtěli byste se o něj podělit s širokou veřejností? Pak právě pro vás je tady soutěž Jak chutná Praha. Pražská informační služba ve spolupráci s AČCKA a Pražským kulinářským institutem vyhlásila v měsíci lednu soutěž o nejlepší původní pražský recept. Tak nepropásněte šanci poslat váš možná výherní recept. A že je o co stát. Na výherce totiž čeká poznávací zájezd pro dvě osoby do Paříže.

FOTO: Beskydy

Beskydy, Foto: Denisa Preissová, Topzine.cz

Pokud jste si stále ještě nevybrali z této pestré škály akcí a myslíte spíše na odpočinek, relax a klid, máme pro vás typ na termální bazény v srdci Moravskoslezských Beskyd. Zde v městě Velké Karlovice bylo nově otevřeno Wellness Horal. Termální bazény, slaná voda, exotické masáže z různých koutů světa. Ideální odpočinek od starostí běžného dne.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Za Fantomasem do Loučně, po stopách českých králů na Berounsko. Jaké jsou novinky v regionech?