×
TOPZINE.cz

Za dveřmi je pouliční divadlo. Prostory mu nabídnou ulice Prahy

Festival pouličního divadla s názvem Za dveřmi a jeho sesterský festival Nultý bod zaplaví od pondělí 15. července ulice hlavního města a Divadlo v Celetné. Pro příznivce svobodné formy divadla připravila Praha bohatý program na celý týden.

FOTO: mimove v praze
Akrobati nesmí v pouličním divadle chybět. Zdroj: zadvermi.cz

Festival Za dveřmi, ostatně jako celý koncept pouličního divadla, je především o spojení umění a veřejných prostor, které nabízejí spoustu možností, jak scénu pojmout, a tím pádem má divák šanci vidět pokaždé něco unikátního.

Kromě toho se sám divák stává svým způsobem součástí scény. Jak přibližuje hlavní organizátor festivalu Jakub Vedral: „Pouliční představení není jenom to, co vidíte před sebou na 150 metrech čtverečných. Kulisou je město, některé z rolí obsazují diváci, ať už jako pozorovatelé, či procházející nebo nečekaně vykreslený stín na budově.“ Díky tomu má tato forma umění možnost oslovit a zaujmout i ty, kteří nepatří do tradičního záběru divadelních fanoušků.

Kromě akrobatů, kouzelníků či hudebníků vystoupí i soubory, které se dotýkají závažnějších témat společnosti, jako například konzumní způsob života či uspěchanost dnešní doby. Soubory z Evropy, ale i z Asie tak dohromady připraví opravdu rozmanitý program.

FOTO: divadlo na vaclavskem namesti
Václavské náměstí jako ideální prostor pro umění.

Koho by přece jen začaly ulice Prahy nudit, může ve stejném termínu zavítat do Divadla v Celetné. Sesterský festival Nultý bod i v tomto případě nabídne pestrý program tanečního a fyzického divadla. Každé taneční představení má svůj příběh. Od boxerské arény po filozofování o štěstí.

To vše lze vyjádřit tancem. A jako u každého festivalu ani v tomto případě nechybí doprovodný program v podobě workshopů. Jako například Take Care of Your Square, kdy se můžete aktivně podílet na zušlechťování Václavského náměstí.1 Komentář Za dveřmi je pouliční divadlo. Prostory mu nabídnou ulice Prahy

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..