Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

Za dveřmi je pouliční divadlo. Prostory mu nabídnou ulice Prahy

Redakce

Redakce

14. 7. 2013

Festival pouličního divadla s názvem Za dveřmi a jeho sesterský festival Nultý bod zaplaví od pondělí 15. července ulice hlavního města a Divadlo v Celetné. Pro příznivce svobodné formy divadla připravila Praha bohatý program na celý týden.

FOTO: mimove v praze

Akrobati nesmí v pouličním divadle chybět. Zdroj: zadvermi.cz

Festival Za dveřmi, ostatně jako celý koncept pouličního divadla, je především o spojení umění a veřejných prostor, které nabízejí spoustu možností, jak scénu pojmout, a tím pádem má divák šanci vidět pokaždé něco unikátního.

Kromě toho se sám divák stává svým způsobem součástí scény. Jak přibližuje hlavní organizátor festivalu Jakub Vedral: „Pouliční představení není jenom to, co vidíte před sebou na 150 metrech čtverečných. Kulisou je město, některé z rolí obsazují diváci, ať už jako pozorovatelé, či procházející nebo nečekaně vykreslený stín na budově.“ Díky tomu má tato forma umění možnost oslovit a zaujmout i ty, kteří nepatří do tradičního záběru divadelních fanoušků.

Kromě akrobatů, kouzelníků či hudebníků vystoupí i soubory, které se dotýkají závažnějších témat společnosti, jako například konzumní způsob života či uspěchanost dnešní doby. Soubory z Evropy, ale i z Asie tak dohromady připraví opravdu rozmanitý program.

FOTO: divadlo na vaclavskem namesti

Václavské náměstí jako ideální prostor pro umění.

Koho by přece jen začaly ulice Prahy nudit, může ve stejném termínu zavítat do Divadla v Celetné. Sesterský festival Nultý bod i v tomto případě nabídne pestrý program tanečního a fyzického divadla. Každé taneční představení má svůj příběh. Od boxerské arény po filozofování o štěstí.

To vše lze vyjádřit tancem. A jako u každého festivalu ani v tomto případě nechybí doprovodný program v podobě workshopů. Jako například Take Care of Your Square, kdy se můžete aktivně podílet na zušlechťování Václavského náměstí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Za dveřmi je pouliční divadlo. Prostory mu nabídnou ulice Prahy