×
TOPZINE.cz

Za českým filmem v Praze

the-plastic-people-of-the-universe-1Festival Finále má sice svoji základnu v Plzni, ale i pražští milovníci filmu budou mít možnost v týdnu od 18. do 24. dubna tuto soutěžní přehlídku českých dlouhometrážních filmů navštívit. Promítání se bude konat každý den od 20 hodin v kině Atlas na Florenci.

Zdroj: Distributor
The Plastic People of the Universe Zdroj: distributor

Týdenní maraton v neděli odstartuje drama Kawasakiho růže, v němž nám režisér Jan Hřebejk po Pelíšcích a Pupendu opět připomíná dobu minulého režimu. Ještě dál do minulosti se ohlíží syn Arnošta Lustiga v dokumentu Můj fort a jeho nejoblíbenější koncentráky (čtvrtek) a snímek Protektor (sobota), který byl letos oceněn jedenácti Českými lvy.

Festival Finále

Tím ale nebude všem dokumentům konec. V pátek je na programu experimentální film Auto*Mat, ve středu hudební The Plastic People of the Universe o stejnojmenné kapele, v pátek zase Vítejte v KLDR! Naopak jedinou komedií na seznamu jsou úterní Ženy v pokušení od režiséra Vejdělka.

Blížíme se do finále

Jak jsme již zmínili, festival Finále je kromě jiného zejména soutěžní přehlídkou. Závěrečné neděli proto připadne vítězný film letošního 23. ročníku. Na jeho vyhlášení si ale budete muset ještě chvíli počkat.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..