Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Z ženy krásnou labutí. Německá umělkyně kouzlí s nahými těly

Štěpánka Tupá

Štěpánka Tupá

27. 3. 2013

FOTO: bodyart_nahledLidské tělo je pro leckterého umělce nezdolatelnou výzvou: lidé se potí, hýbou, dýchají, … Toho se ale německá výtvarnice Gesine Marwedel nebojí. Prohlédněte si její dechberoucí body art z říše zvířat.

Pětadvacetiletá umělkyně z Dortmundu dokáže na lidské kůži vytvářet neuvěřitelně realistické iluze. S pomocí speciálních, zdravotně nezávadných barev proměnila mladé lidi v labuť, plameňáka, leguána nebo třeba sovici sněžnou. Podle jejích slov je pro ni malování na tělo skvělým způsobem, jak ocenit krásu člověka i umění zároveň. Ve svých dílech často využívá nejen povrchu, ale i tvaru a přizpůsobivosti lidské postavy.

Gesine Marwedel původně vystudovala fyzioterapii se zaměřením na rehabilitaci, později se ale dala na umění; obzvláštní zálibu má v realismu a surrealismu. Začínala s malováním na klasické plátno, později na dřevo. K bodypaintingu se dostala přes pokusy s malováním henou, na jejích oficiálních stránkách najdete například i bodypainting komponovaný s malbou na zdi.

Mezi její dřívější díla patří například Antarktida nebo pouštní panorama, jak jinak než na lidském těle. V její galerii dokonce nechybí ani dívka proměněná v mozek!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Z ženy krásnou labutí. Německá umělkyně kouzlí s nahými těly