Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Z hydrantu fontána, z koše krb. Inspirujte se kreativním street artem

Štěpánka Tupá

Štěpánka Tupá

23. 6. 2013

Zdá se vám vaše čtvrť nudná? Zkuste ji vylepšit. Inspirovat vás může nizozemský výtvarník, který neváhal na nevyužitý sloup nainstalovat houpačku nebo vymyslet kreativní stínítko na pouliční lampu.

[nggallery id=2441]

Thor ter Kulve se v rámci svého absolutoria na umělecké škole rozhodl k obyčejným věcem přidat obyčejné věci. A vytvořil tak něco neobyčejného: jeho projekt dodává nudným veřejným prostorám zcela nový rozměr. Na běžný odpadkový koš, jakých jsou v Holandsku tisíce, připevnil krb, k hydrantu připojil fontánku pro osvěžení kolemjdoucích.

Ačkoliv svoje instalace umístil bez povolení úřadů, setkaly se vesměs s pozitivním ohlasem. „V dnešní době jsou veřejná prostranství čistě jen praktická, chybí v nich hravost,“ říká Thor. „Chtěl jsem tam vrátit život. Ukázat, že místa ve městě jsou tu pro nás a dají se využívat různě.“ Žádná z jeho instalací navíc nijak neničí ani nemění předměty, je na nich umístěna a stejně tak ji lze snadno odstranit.

Thor ter Kulve zkrátka rád baví, a daří se mu to. Dříve v rámci podobného projektu rozmístil ve městě projektory, jež promítaly na stěny budov nápisy ke zlepšení nálady kolemjdoucích. A co jste udělali pro své město vy?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Z hydrantu fontána, z koše krb. Inspirujte se kreativním street artem