×
TOPZINE.cz

Z hlediska hygieny je Česko jedničkou v Evropě

FOTO: voda z kohoutku
I voda z kohoutku může být nebezpečná, zdroj: sxc.hu

Hygiena je důležitou součástí našeho života. Agentura CzechTourism přinesla zajímavé výsledky. Česká republika se stala nejbezpečnější destinací v Evropě. Alespoň co se hygieny týče.

Vděčíme za to především kontrolám, které se v českých restauracích provádějí jednou za dva roky. V ostatních zemích Evropské unie je to pouze namátkou. Největším problémem bývá obyčejná voda. I natočená z kohoutku může způsobit zažívací potíže.

„Česká republika se v tomto ohledu řadí k velmi bezpečným destinacím, zejména díky přísným hygienickým předpisům a vysokým nárokům, které musí pitná voda splňovat,“ uvedl Rostislav Vondruška, generální ředitel agentury CzechTourism.

Stejně přísná pravidla platí i pro onemocnění jako je salmonela. V některých státech není povinné tyto nemoci oznamovat. Co se týče viru HIV, ČR patří k druhé zemi s nejnižším počtem nakažených.

Ze světového hlediska nejlepších hygienických podmínek se Česká republika umístila na šestém místě, což je výborný výsledek. Předčila tak oblíbené destinace jako je Španělsko či Itálie.

Kromě pitné vody se zlepšila i kvalita vodních toků. To je důležité především pro cestovní ruch. Koupání a vodní hrátky se totiž řadí mezi nejoblíbenější letní aktivity.

Zlepšení se dočkala i cyklistická bezpečnost. Vzrůstající počet cyklostezek rapidně snižuje tragické nehody cyklistů. V současné době nalezneme v České republice více než 39 000 kilometrů značených cyklostezek.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..