Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Ypsilonka splnila Deadline tento pátek, nejpozději v neděli 23. 1 2011

Redakce

Redakce

22. 1. 2011

FOTO: Pozvánka k nové hře Studia Ypsilon DeadlineStudio Ypsilon si pro diváky připravilo novou autorskou inscenaci Braňa Holička s názvem Deadline. Je to hra o ambicích a manipulaci. Premiéra se uskutečnila v pátek 21. ledna 2011, následována druhou premiérou o dva dny později, v neděli. V jedné z rolí vystoupí držitel ceny Anděl 2009 Tomáš Klus. Spolu s ním na jevišti uvidíme například Renatu Rychlou nebo Andreje Poláka.

FOTO: Pozvánka k nové hře Studia Ypsilon Deadline

Premiéra Deadline se koná v pátek 21. 1. 2011 Zdroj: Studio Ypsilon

Pod rukama Braňa Holička, herce a nyní především režiséra, vzniklo ve Studiu Studia Ypsilon již mnoho her, například: V sedmém pádu, Meeting Point nebo Tmavomodrý svět (naruby). Představení Deadline je první, s kterým se přesouvá na velkou scénu Studia Ypsilon a určitě je na co se těšit.

Deadline je výraz označující poslední možné datum, kdy se má něco odevzdat. Ve hře jsou užity i další výrazy z manažerského prostředí jako je brainstorming, tedy metoda, jak řešit problémy. Děj se zdá prostý, pětice lidí je pozvána na firemní večírek za účelem vytvoření pracovní skupiny. Jenže časem se vynoří řada otázek a postavy pomalu odhalují svá tajemství.

V jedné z rolí uvidíme Tomáše Kluse

V jedné z rolí vystoupí Tomáš Klus, známý spíše jako písničkář. Vystudoval herectví na DAMU, přesto se mu nechtěl nějakou dobu věnovat. Naštěstí nabídku z Ypsilonky přijal. Dokonce se podílel i na hudbě k představení. Napsal texty k písním, které nebude zpívat jenom on. Spolu s ním hudbu vytvářel Jiří Kučerovský.

Zajímavá dozajista bude i výprava Maxima Velčovského, který se zabývá designem. Jeho práce jsou zařazeny například ve sbírkách Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, Victoria & Albert Museum v Londýně nebo v Nové pinakotéce v Mnichově.

Deadline

Studio Ypsilon

Režie: Braňo Holiček

Výprava: Maxim Velčovský

Hudba: Jiří Kučerovský, Tomáš Klus

Hrají: Renata Rychlá, Barbora Vyskočilová, Tomáš Klus, Andrej Polák, Daniel Šváb, Jakub Slach, Petr Hojer

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ypsilonka splnila Deadline tento pátek, nejpozději v neděli 23. 1 2011