Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Youtube nabízí filmy zdarma! Máte rádi béčkové horory a kanibaly?

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

15. 5. 2011

Youtube, internetová stránka s videy všeho druhu, nyní nabízí možnost zhlédnout některé filmy zdarma. A to i v České republice! Ty, za které musí divák platit, ale cenou stejně nepřevyšují čtyři dolary (70 korun).

Ty si mě chceš snad půjčit?, Zdroj: distributor filmu

Půjčovna na Youtube funguje už rok, až nyní se ale podařilo podepsat smlouvy s největšími filmovými studii (např. Warner Bros., Universal Pictures). Sice pořád chybí společnosti 20th Century Fox nebo Disney, už ale takhle zde diváci najdou 3 000 nových snímků.

Jakmile si film koupíte, máte na jeho odkoukání 30 dní. A ve chvíli, kdy si ho už skutečně pustíte, vydrží vám 24 hodin. Cena za půjčení se pohybuje v rozmezí 99 centů až 3,99 dolaru. Některé snímky jsou ale zdarma, a to i pro Čechy. Nečekejte ovšem žádného Avatara, na své si přijdou fanoušci starších kousků, především béčkových hororů. Zadarmo můžete zhlédnout třeba Vesmírné kanibaly od Petera Jacksona nebo Plán 9 od mistra špatných filmů Eda Wooda.

Když člověk, který zrovna nemusí krev a rozprsknuté mozky, trochu zapátrá, objeví i další skvosty. Konkrétně filmovou legendu Křižník Potěmkin, ovšem ve zkrácené, cenzurované verzi (ve Velké Británii byl dokonce do roku 1954 zakázaný). Dál zde najdete i některé snímky z Bollywoodu nebo třeba dokument Home s leteckými pohledy na Zemi (ten můžete zhlédnout zde).

Kromě půjčovny jsou na webu i Youtube Movie Extras s různými filmovými bonusy nebo rozhovory, tato část je ale přístupná už pouze v USA. Nejde ale o jedinou technickou novinku na poli filmů. Například Warner Bros. momentálně zkouší i svoji vlastní půjčovnu, a to na Facebooku, kde si můžete snímek zakoupit pomocí speciálních kreditů (podobný systém jako u tolik populární aplikace Farmville).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Youtube nabízí filmy zdarma! Máte rádi béčkové horory a kanibaly?