Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Youth Business Conference: Mladí se zájmem o podnikání se sešli na konferenci

Redakce

Redakce

22. 7. 2010

Aktivní mladí lidé do 18 let se zájmem o podnikání a ekonomii se v sobotu 22. května 2010 sešli společně s úspěšnými českými podnikateli a manažery na konferenci v Praze. Na programu byly přednášky, soutěže a prezentace vítězů podnikatelských soutěží.

Martin Bernátek a Štěpán Mejzlík konzultujíci průběh květnové konference YBC v Praze.

Martin Bernátek a Štěpán Mejzlík konzultujíci průběh květnové konference YBC v Praze, Foto: Pavel Cizner, Topzine.cz

Konference, která proběhla v sobotu 22. května 2010  na Vysoké škole ekonomické v Praze, byla vyvrcholením prvního ročníku projektu pro podnikavé mladé lidi Youth Business Conference. V rámci celodenního programu se mladí lidé dozvěděli, jaké to je zakládat vlastní společnost při studiu na vysoké škole, jak si správně zvolit budoucí kariéru, co obnáší práce pro nadnárodní korporaci nebo jaké výhody přinášejí svým členům studentské organizace.

„V mládí má člověk nejvíce neotřelých nápadů, které ovšem často nejsou realizovány. Tento projekt může mladým lidem ukázat cestu a pomoct jim chopit se příležitosti,“ řekl Tomáš Jindřich, architekt řešení SAP v projektu Státní pokladny ČR (Hewlett-Packard).

Vyhodnocení podnikatelských soutěží

Na konferenci rovněž proběhlo slavnostní vyhlašování soutěží, do kterých se až do 30. dubna 2010 mohli zájemci hlásit se svými podnikatelskými plány, texty a eseji na vybrané téma nebo porovnat své dosavadní znalosti z oblasti podnikání, ekonomie, financí a investování v rámci vědomostního testu. Vítězové obdrželi kromě hodnotných cen také možnost představit sebe a svůj projekt před publikem.

Foto: Pavel Cizner, Topzine.cz

Pro vítěze soutěže Youth Business Project byla připravena speciální cena od mediální společnosti Newton Media. Vítěz s podnikatelským záměrem na téma Vzducholodě nad Evropou tak získal možnost stát se na týden asistentem manažera a vyzkoušet si tak skutečnou atmosféru manažerské práce včetně účasti na pracovních schůzkách či práci na projektech.

Nikdy není příliš brzy začít podporovat podnikatelského ducha

Cílem projektu je vzdělávat aktivní mladé podnikatele a zvyšovat tak jejich zájem o podnikatelskou činnost. Organizátoři si rovněž kladli za cíl přivést podnikavé mladé lidi na jedno místo a umožnit jim tak efektivní navazování kontaktů. „Podpora podnikavosti a rozvíjení potenciálu mladých lidí je v dnešním globalizovaném a vysoce konkurenčním prostředí důležitější než kdy předtím,“ říká koordinátor projektu Kamil Zeman.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Youth Business Conference: Mladí se zájmem o podnikání se sešli na konferenci